Gündem Haberleri

  Babasını kaybetti, hastaneye dava açtı

  Nesrin COŞKUN, (DHA)
  11.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de, eğitimci Metin Biniş, beyin travması şüphesiyle babası Şerif Biniş’i götürdüğü Bornova Türkan Özilhan Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi’nde iki kadrolu beyin cerrahı bulunmasına karşın, ’beyin cerrahı yok’ denilerek muayene bile edilmeden sevk edildiğini öne sürdü.

  Beyin travmasından şüphelendiği babasının ambulans bile verilmediğini, bunun için kendi aracıyla Buca Devlet Hastanesi’ne götürmek zorunda kaldığını belirten Biniş, şu iddialarda bulundu:

  "Araştırdım, Süleyman İçke ve Kamil Özen hastanenin kadrolu beyin cerrahları. Bunlardan biri de o günkü icapçı hekim. Adında ’acil’ ve ’travmatoloji’ yazan hastanede bu tür vakalara bakacak uzman bulunamadığı için babamı kaybettim ve suç duyurusunda bulundum."

  Bornova Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi Başhekimi Dr. Levent Kıdak ise "O gün beyin cerrahlarımızdan Süleyman Bey icapçıydı. Ancak hastanın yoğun bakım ihtiyacı olduğu için nöbetçi hekimler beyin cerrahına haber vermeye gerek duymamış. Hastayı sevk etmişler" diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı