« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Babası ve ağabeyi için ter dökecek

Milli güreşçi Mustafa Turkaya, Polonya'da başlayacak Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda, kendisi gibi güreşçi olan babası ve ağabeyinin kazanamadığı birinciliği elde etmek için ter dökecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Milli Takımı'nın Amasya kampında, 17-22 Temmuz'da Polonya'nın Katowice kentinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan 16 yaşındaki milli sporcu Mustafa Turkaya, hedeflediği şampiyonluk için çalışmalarını büyük bir disiplinle yürütüyor.

Turkaya, geçen yıl Polonya'nın Varşova kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda ikinci olarak gümüş madalya kazandığını, bu yıl ise hedefinin altın madalyaya ulaşmak olduğunu söyledi. Bu yılki şampiyonaya sayılı günler kaldığını ifade eden Turkaya, “Amasya kampımız devam ediyor. Sıkı bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Hedefimiz, ülkemizin bayrağını Avrupa'da dalgalandırmak” dedi.

Ailesinin şanssızlığını kırmak istiyor

Güreş sporuna milli güreşçi olan babası Mehmet Turkaya ile ağabeyi Yusuf Turkaya'nın desteğiyle 6 yaşında başladığını anlatan genç sporcu, şöyle konuştu:

“Onlar Avrupa şampiyonalarında altın madalya alamadılar. Babam ile ağabeyim ikişer kez Avrupa ikincisi oldu. Ben de geçen yıl Avrupa ikincisi oldum. Bu yıl düzenlenecek şampiyonada altın madalya alıp bu şanssızlığı kırmak istiyorum. Hem aileme gurur yaşatmak hem de ülkemin ve takımımın başarısı için çok çalışıyorum.”

Milli takım antrenörü Ruşen Çetin ise iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini anlatarak, 14 Temmuz'da kampı tamamlayacaklarını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler