Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babası kurtuldu, kendi öldü

  Ergün AYAZ/İZMİT(Kocaeli),(DHA)
  28 Ağustos 2009 - 14:35Son Güncelleme : 28 Ağustos 2009 - 14:35

  Eskişehir- Haydarpaşa seferini yaparken dün akşam Bozüyük yakınlarında demiryolunda iş makinasına çarpan Cumhuriyet Ekspresi’nde hayatını kaybeden 5 kişiden biri olan 14 yaşındaki Metin Kürşat Yeşiltan’ın, dedesi ve babaannesini ziyarete geldiği bildirildi.

  OLAY YERİNDEN İLK FOTOĞRAFLAR

  OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER / VİDEO

  Babasından ayrı yaşayan annesiyle Ankara’da kalan Metin Kürşat Yeşiltan, Kocaeli’nin Derince İlçesi’nde oturan dedesi Ragıp ve babaannesi Münire Yeşiltan’ı ziyaret için Ankara’dan geliyordu. Metin Kürşat Yeşiltan, Devlet Demiryolları’nda emekli olduktan sonra Trenyolu Bakım Onarım Operatörü olarak çalışmaya devam eden babası Ahmet Turan Yeşiltan ile Eskişehir Garı’nda buluştu.

  Kaza sırasında büyük hasar gören birinci vagonda bulunan Metin Kürşat Yeşiltan’ın yanında yer olmadığı için, babası Ahmet Turan Yeşiltan’ın ikinci vagonda oturduğu, kaza anında en büyük hasarı birinci vagon aldığı için talihsiz gencin burada hayatını kaybettiği belirlendi. Babası ise kazadan yara almadan kurtuldu.

  Bu yılki sınavlarda Anadolu Lisesi’ni kazanan Metin Kürşat Yeşiltan’ın cenazesi, kimlik tesbitinin ardından Kocaeli’nin Derince İlçesi’ndeki Devlet Hastanesi’ne getirildi. Diğer yakınlarıyla birlikte Bozüyük’ten oğlunun cenazesini Derince’ye getiren baba Ahmet Turan Yeşiltan uzun süre evden çıkmadı.

  Metin Kürşat Yeşiltan'ın cenazesi öğlen Derince İstasyon Camii’nde kılınacak namazın ardından Derince’deki ilçe mezarlığında toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı