Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babası 7 yıl önce Zümrüt'ü kurtarırken kazada ölmüş

  Uğur MART-Mustafa BAL/NİĞDE, (DHA)
  13 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 13 Şubat 2006 - 10:02

  Niğde Aladağlar'da çığ altında kalarak yaşamını yitiren Hacettepe Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Zümrüt Işık'ı, 7 yıl önce Ankara'da babasının trafik kazasından kurtardığı belirtildi. Baba Işık, kızını kurtarmak için kendini feda etmiş.

  NİĞDE'nin Çamardı İlçesi'nde Aladağlar silsilesinde yer alan 3756 rakımlı Demirkazık zirvesine tırmanmak isterken 3 arkadaşıyla birlikte çığ altında kalarak yaşamını yitiren Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Zümrüt Işık'ın yaşam hikayesi yürekleri burktu. Yakınları, Güngör Işık ile Aysel Işık çiftinin 2 çocuğunun büyüğü olan Zümrüt'ü, 7 yıl önce babasının trafik kazasından kurtarırken öldüğünü belirttiler. Yakınları olayı şöyle anlattı:

  "Güngör Işık, 7 yıl önce Ankara'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı 901'inci Hava Aracı Ana Depo ve Fabrika /images/100/0x0/55eafa8bf018fbb8f8a30f43Komutanlığı'nda sivil memur olarak çalışıyordu. O zaman 51 yaşında olan Güngör Işık, her sabah olduğu gibi, lisede okuyan kızı Zümrüt'ü okula götürmek için otomobiliyle yola çıktı. Ostim Kavşağı'na geldiklerinde baba Işık, sol tarafından hızla bir otomobil geldiğini gördü ve kızına dönüp ’Kızım bu araba bize çarpacak kendini koru’ diyerek üzerine kapanmış. Ardından söylediği gibi otomobil sol taraflarından kendilerine çarpmış. Çarpışma sırasında ağır darbe alan Güngör Işık olay yerinde öldü, babasının üzerine kapandığı Zümrüt ise yara almadan kurtuldu. Zümrüt uzun süre bu olayın şokunu atamadı."

  Zümrüt Işık için Ankara'da Karşıyaka Mezarlığı'ndaki camide tören düzenlendi. Anne Aysel Işık'ı yakınları zor ayakta tutarken, kardeşi Yasin de sürekli ağladı. Öğlen namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Zümrüt Işık'ın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Hacettepe Üniversitesi'nden geçen yıl mezun olan Nilgün Acar da memleketi Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi'ne bağlı Bozlar Evci Köyü'nde toprağa verildi. 23 yaşındaki Nilgün Acar, HÜ İşletme Fakültesi mezunuydu. Bir yıldır iş arıyordu. Soner Gürel'in cenazesi memleketi Zonguldak'a, Bahar Ünsal'ın cenazesi ise memleketi Rize'ye ulaştı. İki genç bugün toprağa verilecek.

  İLK MAAŞINI ALAMADI

  Hacettepe Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi 24 yaşındaki Soner Kolçak’ın cenazesi memleketi Zonguldak’ın Karabaşlı Köyü’nde bugün toprağa verilecek. HÜ Sosyal Hizmetler Yüksek Okulu mezunu olan Soner Kolçak’ın, 15 gün önce Ankara Polatlı’da özel bir huzurevinde uzman olarak işe başladığı ve ilk maaşını alamadan hayatını kaybettiği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı