Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Babaoğlu yuvaya döndü

TBL'de son 10 haftada 9 yenilgi alınca Ercüment Sunter'le yolları ayıran Mersin BŞB yönetimi, eski antrenörü Mete Babaoğlu ile anlaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Toplam 16 takımın yer aldığı ligde 4 galibiyet ve 10 mağlubiyet alarak 13. sırada yer alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, antrenör Ercüment Sunter ile yollarını ayırarak, daha önce de takımı çalıştıran Babaoğlu ile anlaşmaya vardı.

Kulüp Başkanı Mehmet Özcan, antrenör Ercüment Sunter'le karşılıklı olarak yollarını ayırma kararı aldıklarını söyledi.

Sunter'e bugüne kadar takıma yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eden Özcan, “Yönetim kurulu olarak takımda yapılacak 'kan değişikliğinin' faydalı olacağına inanarak, hocamızla sözleşmeyi karşılıklı olarak feshettik. Yerine de takımı daha önce de çalıştıran deneyimli teknik adam Mete Babaoğlu'nu getirdik” dedi.

Babaoğlu'nun hafta sonu yapacakları Anadolu Efes karşılaşmasında takımının başında olacağını ifade eden Özcan, şöyle konuştu:
“Takım kadrosu kalite olarak iyi. Ancak, sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Yeterli kadro derinliğine de sahip değiliz. Ancak, lider Anadolu Efes karşısında elimizden geleni yapacağız. Amacımız, Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni hak ettiği yere taşımak.”

“Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim”

Mersin'e gelerek takımın başında antrenmana çıkan antrenör Mete Babaoğlu da, kenti ve takımı yakından tanıdığını, dolayısıyla da zorluk çekmeyeceğine inandığını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesini kendi kulübü olarak gördüğünü ifade eden Babaoğlu, “Başkan Özcan, yönetim kurulunda alınan kararla takımın başına geçmemi istedi. Güvenleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Bana güvenenleri mahcup etmemek için elimden geleni yapacağım. Hedefimiz en kısa sürede takımı istenilen yere taşımak” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz