Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baba'nın olimpiyat yorumu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ankara'da dün başlayan Spor Şurası'nda bir konuşma yapan ve hedefi 2008 olimpiyatları olarak gösteren Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ‘‘Olimpiyatları verdiler de biz mi yapmadık’’ dedi...

Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği Spor Şurası 99, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in katılımı ile dün Ankara'da başladı. Şura'da bir konusma yapan Süleyman Demirel, olimpiyatların gelişmişliğin en önemli göstergelerinden biri olduğunu ifade ederek, ‘‘Olimpiyatları verdiler de biz mi yapmadık’’ dedi.

‘BİZ HAZIRIZ’ DEMELİYİZ

‘‘Olimpiyat yapan ülkelere imreniyorum, onları kıskanıyorum’’ ifadesini kullanan Demirel, ‘‘Türkiye'nin hedefi bir olimpiyat düzenlemek olmalıdır. Hedef 2008 olimpiyatlarıdır. Bunun için ülkenin dört bir yanındaki tesisler bitirilmeli ve dünyaya ‘biz hazırız' mesajı verilmelidir’’ diye konuştu.

Şura’nın açılış konuşmasını yapan Devlet Bakanı Fikret Ünlü de, Yüksek Spor Konseyi oluşturulmasını ve yerel yönetimlere daha fazla yetki verilmesi gerektiğini söyledi. 900 üyenin katıldığı Spor Şurası 3 gün devam edecek.
Bunları da Beğenebilirsiniz