Baba'nın çatısını yaptı

Hürriyet Haber
09 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 09 Mayıs 2000 - 00:01

Metal Kiremit Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücel, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e jest yaparak Güniz Sokak'taki evinin çatısını onardı. Böylelikle Demirel'in 16 Mayıs sonrası Güniz Sokak'ta oturacağı evin çatısı 30 yıl garantili metal kiremitle kaplandı.

16 MAYIS'ta görevini 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e devredecek olan Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i Güniz Sokak'taki evinin çatısı metal kiremitle kaplandı. Türk-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı Ali Yücel, Demirel'in Güniz Sokak'taki evinin çatısının onarımını üstlendi. Demirel'in Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerinin gelişmesinde büyük rol oynadığını belirten Metal Kiremit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücel, ‘‘Sayın Cumhurbaşkanımıza jest yapmak istedim. Çünkü kendisi Türk Cumhuriyetleri ile ilişkilerin gelişmesinde büyük bir rol oynadı’’ dedi.

Demirel'in Güniz Sokak'taki evinin çatısının onarımı üç gün sürdü. Bu onarım sırasında toprak kiremit yerine 30 yıl dayanıklı metal kiremit kullanıldı.

GAZETEDE OKUDUM

Ali Yücel, Demirel'in evinin onarılacağını gazeteden okuduğunu belirterek, şunları söyledi:

‘‘Bakü'ye giderken Sayın Demirel'in evinin onarılacağını gazetede okudum. Kendisine jest yapmak istedim. Kendisi 32 yıl bu memlekete hizmet etti. Ben Türk-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı olarak kendisiyle bir çok seyahate katıldım. Tanışıklığımız da ordan gelir. Bu nedenle Güniz Sokak'taki evin çatı onarımını üstlendik. Üç günde de tamamladık. Sayın Demirel'in evinin çatısı 30 yıl süreyle akmayacak. Bu nedenle maliyeti yüksek ve yeni teknoloji olan metal kiremit kullandık.’’

Ali Yücel, onarımın maliyeti hakkında rakam veremeyeceğini çünkü bir jest yapmayı hedeflediğini söyledi.

İHRACAT AĞIRLIKLI

Metal Kiremit A.Ş. İstanbul'da üretim yapıyor. Üretimin yüzde 70'i başta Orta Asya Cumhuriyetleri olmak üzere İngiltere'ye ihraç ediliyor. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücel, yakında Kosova, Moldova gibi yeni pazarlara da girmeye hazırlandıklarını söyledi.

Yücel'in aynı zamanda Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de de kablo, emaye bakır tel üreten bir yatırımı bulunuyor. Ali Yücel, 1990'da yaptığı bu yatırımla bölgeye giden ilk işadamları arasında bulunuyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı