« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Babamın hayalini gerçekleştireceğim

Oynadığı futbolla Ribery’ye benzetilen G.Saray’ın genç yıldızı Serkan Çalık, "Milli formayı giymeyi çok istiyorum" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
CİMBOM yeni sezon hazırlıklarını yurt dışında sürdürürken, hem idmanlarda hem de hazırlık maçlarında hırsını, yeteneğini ve azmini sahaya yansıtan yeni gözde Serkan Çalık hemen dikkat çekiyor. 1986 Trabzon doğumlu olan bu genci Adnan Sezgin, Essen’de izledi ve yıllık 300 bin Euro’ya G.Saray’a imza attırdı.

Okulumu bitirdim

İsviçre’de Young Boys karşılaşmasının MVP’si olan genç futbolcu oynadığı futbolla Ribery’ye benzetiliyor. Serkan Çalık, "Benim hayatta tek hedefim var. Babamın da hayali olan ay yıldızlı formayı giymek" dedi. Genç oyuncu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ben hem futbolumu oynadım hem de okulumu bitirdim. Essen’e yakın bir yerde babamın dönerci dükkanı vardı ve ben ona yardım ediyordum. Nerden geldiğimi biliyorum. Geleceğimi de düşünüyorum. Arkamda ailem var. Onları yeni ve iyi bir hayata çıkarmalıyım. Ben asla yanlış yollara girmem. Çünkü ne yaptığını bilen bir insanım.

Yeni bir başlangıç

Şımaracak ve havalarda dolaşacak bir karaktere sahip değilim. G.Saray’da oynamak hep hayalimdeydi. 1.5 yıl önce geldiğimde inşallah olur diye dua etmiştim ama nasip bugüneymiş. Bu benim için yepyeni bir başlangıç. Bu başlangıç inşallah benim için hayırlı olacak."

Bunları da Beğenebilirsiniz