« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Babam sağolsun

TRABZONSPOR’da geçen sezona kıyasla bu sezonki en önemli farklılıklardan biri, bir şekilde mutlaka gol bulacaklarını rakiplerine hissettirmeleri.

Burak KURU / KONUK YAZAR
SON GÜNCELLEME
Önceleri ne kadar net olursa olsun, yakalanan pozisyonların kaçacağına dair oluşan yaygın hissiyat artık yerini “gol gelecek” düşüncesine bıraktı. Dünkü maçta da benzer görüntüler vardı. 15’te Umut Bulut’un ara pasıyla buluşan Burak Yılmaz, formsuz günlerinden bir pasaj sundu, ama 17’de “Eski Burak değilim artık” diyerek takımını öne geçirdi. Burak Yılmaz özgüvenini yakaladıkça futbolumuz kazanacaktır elbette. Maziye sünger çekmesi -ki gidişat onu gösteriyor- herkesin hayrına olur. 78’deki vuruşu da gol olsa gayet verimli bir gün yaşayacaktı. Ama gidiş yolundan 10 puanımızı aldı.
Yattara resitali
Takımın genellikle top ayağındayken deyim yerindeyse çalım atan-geveleyen ismi İbrahima Yattara da dün babası tribünde diye herhalde, ‘takım oyunu’na biraz ayak uydurdu. Peder Bey’e resital sunan Yattara’nın golü görülmeye değerdi doğrusu. İkinci yarı Konya Torku’dan Cafercan’ın golüyle başlasa da, iki takım 0-0 gibi oynamaya devam etti. Son dakikada Umut Bulut’un sayısı sadece skoru belirledi: 1-3. Konya Torku Şekerspor’dan da bahsetmeliyiz. Skor nasıl olursa olsun hep golü ve para verip tribüne gelenleri düşünen bir futbol oynuyorlar. Beşiktaş maçında olduğu gibi dün de geri düştükten sonra gol buldular. Şunu söyleyebiliriz onlar için: Her maç daha iyi oynayıp daha iyi yeniliyorlar. Sıra bir gün kazanmaya gelecek bundan da kuşkumuz yok. Trabzonspor’da sistemin -en azından hücum olarak- artık iyiden iyiye oturduğunu görebiliyoruz. Yeni sezon öncesi değerlendirme klişesiyle bitirecek olursak, bu takım ikinci yarı çok can yakar!

Bunları da Beğenebilirsiniz