Gündem Haberleri

  ’Babam beni öldürüyor’

  Hürriyet Haber
  12.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara’da babasının sevgili borcu için eve haciz getirmesine kızarak bıçakladığı genç kızın, ölürken arkadaşını cep telefonuyla arayarak, "Ne olur beni kurtarın, babam beni öldürüyor" diye yalvardığı ortaya çıktı. Arkadaşı, genç kızın öldürülme anını saniye saniye dinledi.

  ANKARA’da babası tarafından öldürülen Yeliz Ç.’nin, ölmeden önce telefonla bir arkadaşını arayarak, "Beni kurtarın" dediği belirlendi.

  Cinayetin ardından ifadesine başvurulmak amacıyla gözaltına alınan Mihriban Y., Cinayet Büro Amirliği’nde verdiği ifadede, sevgilisi Bülent K. ile kiraladıkları aracı çaldıran Yeliz Ç. ile uzun süredir arkadaş olduklarını söyledi. Mihriban Y., olay anında, Yeliz’in kendisini telefonla arayarak, "Mihriban ne olur beni kurtarın, babam beni öldürüyor" dediğini söyledi. Baba Hüseyin Ç.’nin, kızını öldürdüğü sırada ağır hakaretlerde bulunduğunu ifade eden Mihriban Y., olayı polise gözyaşları içinde şöyle anlattı:

  "Yeliz, çığlıklar atıyordu. Babası ise ona hakaretler edip vuruyordu. Boğuşma seslerini duydum. Bir müddet sonra Yeliz’in sesi tamamen kesildi. Babasının, ’Artık namusumu temizledim’ dediğini duydum."

  Cinayetin ardından, Yeliz Ç.’nin sevgilisi Bülent K. da ifadesine başvurulmak üzere emniyete getirildi. Bülent K.’nın ifadesinde, ehliyeti olmadığı için aracı Yeliz’in kiraladığını söyledi. Bülent K., araç kiralanırken, Yeliz’in 25 bin YTL’lik boş senede imza attığını belirtti ve "Araç çalınınca şirket bu senedi devreye sokmuş. Benim bundan haberim yoktu" dedi.

  SAKİNBİRADAMDI

  20 yaşındaki kızı, kocası tarafından öldürülen acılı anne Gülten Ç. ise büyük bir üzüntü ve korku yaşadıklarını belirtti. Cinayetin ardından eşi Hüseyin Ç.’nin kendisini aradığını anlatan Gülten Ç., "Kızım kimseye zararı olmayan biriydi. Babası haciz olayına çok kızdı. Normalde agresif bir insan değildi. Yeliz’i öldürdükten sonra, beni telefonla aradı ve ’Daha öldüreceğim kişiler var. Ondan sonra teslim olacağım’ dedi. Bu olay tamamen kızımın erkek arkadaşı nedeniyle oldu. O araç kiralamak istemeseydi bugün Yeliz yaşıyor olacaktı. Eşimin bizi öldürmesinden de korkuyorum" diye konuştu.

  Arda AKIN/ANKARA
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı