Gündem Haberleri

  Babadan oğula ikinci hayat

  Erol AKKIR (DHA)
  25.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Doğumundan dört ay sonra Akdeniz anemisi hastalığına yakalanan altı yaşındaki Barış’a, babası Orhan Sayın’dan alınan kök hücre nakledildi. Barış, kendisine ikinci kez hayat veren babasına öpücüklerle teşekkür etti.

  Adana’da oturan Sayın çiftinin, altı yıl önce dünyaya gelen oğulları Barış’ta, henüz dört aylıkken sarılık hastalığı belirtileri görüldü. Yapılan tetkikler sonucu Akdeniz anemisine yakalandığı belirlenen Barış’ın vücudunda demir biriktiği anlaşıldı.

  Barış ile elektrik teknisyeni olan babası Orhan Sayın’ın kök hücrelerinin nakil için uyumlu olduğu tespit edildi. Babadan oğula kök hücre naklinin, Barış beş yaşına geldiğinde yapılmasına karar veren doktorlar, bu konuda başarılı çalışmaları olan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Çocuk Kök Hücre Transplantasyon Ünitesi’ne sevk etti.

  Barış’ın tedavisi sürerken, bir yıl bekleyeceği nakil sırasına da kaydedildi. Kısa bir süre önce de Barış’a, babasından alınan kök hücre nakledildi. Ünitede nakil gerçekleştirilen 178’inci hasta olan Barış, kendisine ikinci kez yaşam veren babasına öpücüklerle teşekkür ederken, babası da tek çocuğunun sağlığına kavuşmasından duyduğu mutluluğu kelimelerle tarif edemeyeceğini söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı