MUĞLA HABERLERİ

Babadağ'da sporcu giriş ücretine indirim yapıldı

AA / Utku Uçrak
25.02.2016 - 13:49Son Güncelleme :

- Babadağ Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi'ne 18 lira olan sporcu giriş ücreti, 15 Mayıs'a kadar 10 lira olarak belirlendi

AA / Utku Uçrak

MUĞLA (AA) - Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Babadağ'da sporcu giriş ücretine indirim yapıldı.

Babadağ Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi'nin işletmeciliğini yapan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı Güçbirliği şirketi, kış aylarında azalan yamaç paraşütü uçuşlarını hareketlendirmek için indirim yapma kararı aldı.

Bu kapsamda, 18 lira olan giriş ücreti, 15 Mayıs'a kadar 10 liraya çekildi.

Ölüdeniz Pilot Kooperatifi Başkanı Celal Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılan indirimin sporcu sayısının artmasının yanında Ölüdeniz ve Fethiye ekonomisine de ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

Ülke turizminde sıkıntılar yaşandığını ve nasıl bir sezon geçireceklerini kestiremediklerini ifade eden Yıldız, "Sezonu geçen sene olduğu gibi Çinli turistler kurtarabilir. Çinli turist bu yıl yeterince gelecek mi onu da bilmiyoruz. Geçen yıl yaşanan küçük kazalar insanları tedirgin etti. İnşallah bu yıl bunlar olmaz ve Uzakdoğulu tatilcileri konuk ederiz" dedi.

Yıldız, yamaç paraşütü uçuşlarında geçen yılki kış aylarına oranla yüzde 80'lik düşüş olduğunu, yaz sezonunda uçuş rakamlarının artması temennisinde bulundu.

Geçen yıl Fethiye turizminin yüzünü Uzakdoğulu turistlerin güldürdüğüne değinen Yıldız, "Uzakdoğulu tatilcilerin buraya geliş amaçlarının başında yamaç paraşütü yatıyor. Dolayısıyla yamaç paraşütünü daha kaliteli yapılır hale getirmeliyiz. Kaliteyle birlikte kazaları da sıfıra indirmemiz lazım" diye konuştu.

- Turizmciler olumlu karşıladı

Turizmci Kadri Tuğlu ise Babadağ'ın sporcu giriş ücretlerinin 10 liraya düşürülmesini olumlu karşıladıklarını söyledi.Bu konuda emeği geçenlere teşekkür eden Tuğlu, bu yaklaşımın nisan ve mayıs aylarında bölgeye çok ciddi getiri sağlayacağını dile getirdi.

Tuğlu, yamaç paraşütü için gelen ve yalnız uçuş yapan turistin, kitle turizmi için gelen turistten 4 kat fazla harcama yaptığını, bu nedenle yapılan indirime turizmciler olarak çok sevindiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Babadağ'da sporcu giriş ücretine indirim yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Babadağ'da sporcu giriş ücretine indirim yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı