Gündem Haberleri

  Babacığım çok yakışıklısın

  DIŞ HABERLER SERVİSİ
  10.05.2011 - 01:17 | Son Güncelleme:

  ABD’de tam yüz nakli yapılan ilk hasta olan 25 yaşındaki Dallas Wiens, operasyonun ardından 4 yaşındaki kızının ilk olarak “Babacığım çok yakışıklısın” dediğini söyledi.

  ABD'DE TAM YÜZ NAKLİ YAPILAN İLK HASTA / FOTO GALERİ

  Mart ayında 15 saatlik operasyonla yeni yüzüne kavuşan ancak konuşurken biraz zorlanan Wiens, basın toplantısında şöyle konuştu: “Yeni yüzüm bana çok doğal geliyor. Sanki kendi yüzümmüş gibi hissediyorum. Bu operasyonla neler kazandığımı anlatamam. Kokusunu aldığım ilk şey hastanede sunulan lazanyaydı. Bana ne kadar lezzetli geldiğini tahmin edemezsiniz. Artık burnumdan nefes alabiliyorum. Bu bile muhteşem bir nimet.”

  2008’de elektrik çarpması sonucu yüzü tamamen yanan ve kör olan Wiens’in doktorları, yüzdeki bazı sinir ve kas hücrelerinin hala tam işlev görmediğini ancak bunu sağlamak için de çalışacaklarını seylediler.

   Wiens’in ameliyat masraflarını, bulguları askerlerin tedavisinde kullanmak isteyen ABD ordusu karşıladı. Dünyada ilk tam yüz nakli geçen yıl İspanya’da, kısmi yüz nakliyse 2005 yılında Fransa’da gerçekleştirilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı