Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babacan: Tezkere zamanı gelince kullanılacak

  Hürriyet Haber
  22 Ekim 2007 - 19:17Son Güncelleme : 22 Ekim 2007 - 19:17

  Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, sınır ötesi operasyon için çıkarılan tezkerenin kullanılması konusunda en ufak bir tereddütleri bulunmadığını ve bu yetkinin zamanı geldiğinde kullanılması konusunda kararlı olduklarını bildirdi.

  Babacan, temaslarda bulunduğu Kuveyt'ten dönüşünde Esenboğa havaalanında yaptığı açıklamada, sınır ötesi operasyona ilişkin soru üzerine, şunları söyledi:
  "Tezkerenin kullanılması konusunda en ufak bir tereddüt yoktur. Yetkinin zamanı geldiğinde kullanılması konusunda kararımız tamdır."

  Babacan, (diyalog ve diplomasiye öncelik veriyoruz) denilmesinin yanlış anlaşılmaması gerektiğini söyleyerek, bir zafiyet ya da tereddütün söz konusu olmadığını vurguladı.

  Irak'a gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine de Babacan, Bağdat ile ilgili bir süredir böyle bir niyetleri bulunduğunu, ancak Irak'ı ziyaret edip etmeyeceği ya da böyle bir ziyaretin zamanlaması konusunda herhangi bir teyit veremeyeceğini kaydetti.

  Babacan, son terör olaylarıyla ilgili olarak Dışişleri Bakanlığında genel bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını belirterek, "Dünkü olaylar, bizim terörle mücadeledeki kararlılığımızı ancak artırır" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı