Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babacan, Tahran'a gitti

  Hürriyet Haber
  27 Ekim 2007 - 19:36Son Güncelleme : 27 Ekim 2007 - 19:36

  Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Ankara'da dün temaslarda bulunan Irak heyetinin sunduğu önerilerin bir kısmının kendilerini tatmin etmekten uzak olduğunu, bir kısmının da uzun zamanda belki denendiğinde sonuç verebilecek öneriler olduğunu belirterek, “Ancak maalesef bizim zaman sorunumuz var, biz çok çok kısa bir zaman içinde hemen sonuç alacak adımlar bekliyoruz” dedi.

  Babacan, Tahran'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Irak heyetine önerilerinin, hükümetin, meclisin ve milletin beklentilerini karşılamaktan uzak olduğunu ve kendilerin çok somut ve derhal gerçekleştirilebilecek adımlar beklediklerini ilettiklerini söyledi. Dışişleri Bakanı Babacan Tahran'da, İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki ve İslami Danışma Meclisi Başkanı Haddad Adil ile görüşecek.
  Babacan'ın Tahran ziyaretinde ikili ilişkiler ve bölgesel konuların gündeme gelmesi bekleniyor. Ali Babacan, Orta Doğu ziyaretlerinin ilk safhasında Suriye, İsrail, Filistin ve Ürdün'ü, ikinci safhasında Mısır ve Lübnan'ı, üçüncü safhasında da Suudi Arabistan ve Kuveyt'i ziyaret etmişti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı