Babacan: Stand-by reklamla değil uygulamayla yürür

Kasım Cindemir / WASHINGTON
27.09.2005 - 01:52 | Son Güncelleme:

Devlet Bakanı Ali Babacan, Kemal Derviş döneminde IMF ile imzalanan stand-by anlaşmasından söz ederken ‘reklamcılık’ ifadesini kullandı. Babacan, sonra da, Derviş’in, ‘başlangıç ve baz anlamında’ Türkiye’ye önemli hizmetler sunduğunu söyledi.

Ali Babacan, Washington’da, IMF ve Dünya Bankası toplantıları sırasında yaptığı temaslar konusunda gazetecileri bilgilendirirken, AKP Hükümeti’nin, yüzde 6,5 gibi faiz dışı fazla uygulamalarının tarihte az görüldüğünü savundu. Ali Babacan, ‘Türkiye’nin ekonomik parametreleri bu kadar hızlı bir şekilde düzeldiyse, kararlı uygulamalarımızın bunda çok büyük payı var’ dedi. Babacan şöyle devam etti:

‘Büyük beklentilerle reklamlarla başlayan bir önceki stand-by düzenlemesi 2002 yılı başında başladı. İlk yıl yine faiz dışı fazla hedefi yüzde 6.5 idi. Yüzde 3.9’u ancak tutturdular. Hani meşhur güçlü ekonomiye geçiş, büyük reklam, milyarlarca dolar para geliyor Türkiye’ye. Hedef yüzde 6.5, yıl sonuna bakıyorsunuz yüzde 3.9. Demek ki bu iş öyle lafla, reklamla olmuyor, uygulamayla oluyor.’
Etiketler:


EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı