Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Babacan’a ‘Birlikte çalışalım’ mesajı

  Uğur ERGAN / ANKARA
  25 Ağustos 2014 - 02:10Son Güncelleme : 25 Ağustos 2014 - 00:30

  Hükümet programı ve kongre hazırlıklarını sürdüren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun çalışmalarında ağırlığı ekonomideki istikrarın korunmasına verdiği öğrenildi.

  Dün öğleden önce konutunda çalışan daha sonra AK Parti Genel Merkezi’ne geçen Davutoğlu’nun önceki akşam Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’la yaptığı görüşmelerin ‘olumlu’ bir hava içinde geçtiği bildirildi. Kulislerde Davutoğlu’nun Babacan’a son görüşmede de ‘birlikte çalışma ve Babacan’ın ekonomi politikalarını sürdürme’ mesajı verdiği ileri sürüldü. Davutoğlu’nun Elvan’dan da yürüyen projeler hakkında bilgi aldığı belirtildi.

  YALÇIN AKDOĞAN FAKTÖRÜ

  Adı bakan olacaklar arasında geçen Akdoğan’ın bu görüşmelerde bulunması da farklı yorumlandı. Kulislerde, “Görüşmelere Erdoğan’ın temsilcisi olarak katılıyor” denildi. Davutoğlu’nun Erdoğan’la mutabık kaldığı isimlerle de görüşme yaparak yeni kabinede görev teklifi yapacağı da iddia edildi. Davutoğlu dış gelişmeleri de Dışişleri Bakanlığı’ndaki kurmaylarından bilgi alarak takip ediyor. Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru ve Müsteşar Feridun Sinirlioğlu, bakan düzeyinde müdahale edilmesi gereken konularla ilgili Davutoğlu’na bilgi veriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı