ANKARA HABERLERİ

BABA SULTAN “DEVAM” DEDİ

Hürriyet Haber
13.09.2012 - 02:06Son Güncelleme :

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, 2 Ekim’deki genel kurulda aday olacağını açıkladı.

Hürriyet Haber


“Göreve geldiğimiz 26 Şubat 2006 tarihinden bu yana, görevimizi, ‘voleybol camiası adına, voleybol için yapılması gereken her şeyi yapmak’ olarak bildik.”

“Bu uğurda, mesleki ve ailevi kaygıları da hiçe sayarak yaklaşık 6 buçuk yıl boyunca, asli görevimizi, yani voleybol için yapılması gerekenleri yaptık.”

“Bugüne kadar verdiğimiz mesai, voleybolun zaman ve mekan kavramı tanımayan dinamikleri nedeniyle elbette yorucu oldu. Ancak, erişilen nokta, tüm yorgunluklara değdi”


SON yılların en popüler ve başarılı branşı olan Voleybolun Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık, yeni genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı.
Filenin Sultanları ile bir Baba gibi ilgilenen Karabıyık, Olağan Genel Kurul tarihi olan 2 Ekim’de emaneti, gerçek sahibi olan voleybol camiasına, teslim alındığından çok daha üst noktada teslim edeceklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz 26 Şubat 2006 tarihinden bu yana, görevimizi, ‘voleybol camiası adına, voleybol için yapılması gereken her şeyi yapmak’ olarak bildik. Bu uğurda, mesleki ve ailevi kaygıları da hiçe sayarak yaklaşık 6 buçuk yıl boyunca, asli görevimizi, yani voleybol için yapılması gerekenleri yaptık.
Bugüne kadar verdiğimiz mesai, voleybolun zaman ve mekan kavramı tanımayan dinamikleri nedeniyle elbette yorucu oldu. Ancak, erişilen nokta, muhakkak ki tüm yorgunluklara değdi” ifadelerini kullandı.

Avrupa ve dünyaya örnek olan federasyon

Genel kurulda aday olup olmamayı uzun süredir düşünüp değerlendirdiğini kaydeden Karabıyık, açıklamasına şöyle devam etti:
“Emaneti asıl sahibine teslim etme, biraz dinlenme, işime ve aileme dönme fikrimi gözden geçirdiğim bu süreçte, sağ duyulu voleybol camiasının 100’ün üzerinde delegesinin imzasıyla beni bir kez daha göreve davet ettiğini, duygulanarak ve onur duyarak gördüm. 6 buçuk yıllık çalışma sonucu örgütsel yapılanması, dünya çapında tesisleri, kulüpleri ve milli takımlarının uluslararası başarılarıyla, Avrupa ve Uluslararası Federasyonları’nın tüm dünyaya örnek gösterdiği, oluşturulan muazzam alt yapı ordusuyla çok daha büyük uluslararası başarıların müjdesini veren Türk voleybolunun federasyon başkanı olmak çok büyük bir onur, Türkiye Voleybol Camiası tarafından bu göreve layık görülmek ise dünyanın en ağır sorumluluğudur.
Genel Kurul Delegesinin ekseriyeti tarafından bu onurla taltif edilerek çağrıldığım büyük sorumluluk, bugün bana ailevi, iş ve özel hayatıma yönelik kaygılarımdan yana değil, bu büyük sorumluluktan yana tavır alma mecburiyeti yüklüyor.”

Daha fazla mesai ile yola devam etmek

Voleybol için yapılması gerekenin, kenara çekilmek yerine, yeni projeler ve hep olduğu gibi yine tutulacak yeni sözlerle, daha da fazla mesai harcayarak yola devam etmek olduğunu düşündüğünü kaydeden Karabıyık, açıklamasını şöyle tamamladı:
“Emanetin asıl sahibi olan voleybol camiası, sağduyulu bireylerinin desteğiyle başlattığımız bu muazzam kalkınmanın benim başkanlığımda sürmesini istiyorsa, bunu bir görev emri sayıyorum. Adaylığımı önererek şahsıma teveccüh gösteren delegelerin bu arzusu doğrultusunda enerji, bilgi ve tecrübemi bir kez daha voleybolun hizmetine sunmayı, 3. Olağan Genel Kurul’da 2012-2016 dönemi için Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı’na bir kez daha aday olmayı milli bir ödev addediyorum. Bu nedenlerle adaylık başvurumu yapacağımı saygılarımla bildiriyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde BABA SULTAN “DEVAM” DEDİ haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı