Gündem Haberleri

  Baba oğulun dramı

  DHA
  27.12.2009 - 14:45 | Son Güncelleme:

  Önce oğlu sonra kendi kanser oldu. Şimdi ise baba-oğul hayatta kalmak için yaşam mücadelesi veriyor.

  Konya’nın Akşehir İlçesi’nde yaşayan 13 yaşındaki Halil Aydın, 3 yıl önce lösemi hastalığına yakalandı. Tedavisi süren Halil, derslerini öğretmenleri sayesinde evde devam ettirirken, baba 39 yaşındaki Ceyhan Aydın da 7 ay önce mide kanseri oldu. Hastalığı nedeniyle köftecilik yaptığı işyerini kapatan baba Aydın, oğlunun ve kendisinin tedavisini zor şartlar altında sürdürdüğünü söyledi.

  Arife- Ceyhan Aydın çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Halil Aydın, 3 yıl önce 4’üncü sınıfta iken, mide bulantısını ve nefes daralması şikayeti üzerine ailesi tarafından Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Aydın’ın yapılan tetkikler sonucu Lösemi hastası olduğu belirlendi. Bunun üzerine tedavisi başlayan Aydın, okulunu bırakmak zorunda kaldı. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halil Aydın’ın derslerini evinde devam ettirmesi için girişimde bulundu. Hergün evine gelen öğretmenler sayesinde derslerinden geri kalmayan Aydın, şu an 7’nci sınıf öğrencisi. Öğretmen olmak istediğini belirten Halil Aydın şunları söyledi:

  “Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile 9 gönüllü öğretmen evimize gelerek bana ders veriyor. Eğitimim devam etmesi için bana yardım eden öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Geçen yıl SBS’de (Seviye Belirleme Sınavları) 392 puan aldım. Derslerimin hepsini çok seviyorum. Biraz Sosyal Bilgiler dersinde zorlanıyorum. Futbolu çok seviyorum. Ama öğretmen olmak istiyorum. Bunun içinde derslerimi ihmal etmiyorum. Hasta olmama rağmen sürekli derslerimi çalışıyorum.”

  BABA DA KANSER OLDU

  Oğlu lösemi hastalığına yakalandıktan sonra çok üzüldüğünü belirten baba Ceyhan Aydın, mide kanserine yakalandığını söyledi. Aydın şunları anlattı:

  “Oğlumun tedavisi devam ediyor. 100 hafta daha tedavisi sürecek. Umarım 100 hafta sonra bu hastalığından kurtulur. Oğlumun hastalığı ile mücadele ederken, yaklaşık 7 ay önce mide kanseri oldum. İlk olarak Ankara’da İbni Sina Hastanesi’nde tedavi oldum. Şu an ise oğlum ile birlikte Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde tedavimizi sürdürüyoruz. Hastalığımdan dolayı da köftecilik yaptığım işyerimi kapattım. Eşim ev hanımı 7 yaşındaki diğer oğlumuz İbrahim de ilkokula gidiyor. Köftecilik yaptığım için Bağ-Kur’lu idim. Oğlumun ve benim hastalığım nedeniyle Bağ- Kur primlerini yatıramamıştım. Borç birikti ve 25 bin lira oldu. Sosyal güvence altında tedavimizi devam ettirmek için akrabalardan borç alıp Bağ-Kur borcunu yatırdım. Fakat bu kez de çevreme borçlandım. Bununla birlikte haftada iki kez Konya’ya kontrol için hastaneye gidiyoruz. Çalışmadığım içinde maddi yönden oldukça zorluk çekiyoruz."dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı