Ege Haberleri

EGE

  Baba-oğul dolandırıcılar

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  29.08.2012 - 16:08 | Son Güncelleme: 29.08.2012 - 16:06

  İzmir'de internet üzerinden dorse satış ilanı verdikten sonra kendilerini arayan kişilerin hesaplarına para yatırmalarını sağlayarak dolandırıcılık yapan M.A.T. ve oğlu V.K.T. yakalandı.

  İzmir'de internet üzerinden dorse satış ilanı verdikten sonra kendilerini arayan kişilerin hesaplarına para yatırmalarını sağlayarak dolandırıcılık yapan M.A.T.  ve oğlu V.K.T.  yakalandı.
  İzmir Emniyeti Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvuran üç kişi, internet üzerinden dorse satan kişilerce dolandırıldıklarını söyleyerek şikayetci oldu. Mağdurlardın verdiği bilgiler doğrultusunda araştırma yapan polis, paraların çekildiği banka şubelerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden, parayı çeken kişilerin kimlikleri belirlendi.
  Polisin aramaya başladığı V.K.T.  Bornova'da, babası M.A.T.  ise Konak'ta yakalandı. V.K.T.'nin ayrıca iki otomobili de kiraladıktan sonra bir daha sahiplerine teslim etmediği ortaya çıktı. Dolandırıcılık suçundan aranan V.K.T. ile bilişim suçlarından aranan babası M.A.T., işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı