Ege Haberleri

EGE

  Baba’dan ‘artı para’ yok

  Ergin KARATAŞ
  09.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Duayen işadamı, “KSK’nin seçilmiş yönetimine sabır gösterin” sözlerinden farklı anlam çıkarılmamasını istedi.

  Başkan Cihan Büyükoral’a sabır gösterilmesini isteyen Onursal Başkan Selçuk Yaşar, açıklamasından “Yaşar Holding desteği artıracak mı?” anlamı çıkaran Karşıyakalı taraftarlara bir mesaj daha gönderdi. Sözlerinin yanlış anlaşılmamasını isteyen Yaşar, “Seçimle işbaşına gelmiş bir yönetime fırsat tanınması gerektiğini dile getirdim. Bundan, kulübe verilecek maddi desteğin artacağı sonucunun çıkarılması yanlış olur” dedi.

  “Divan zaten gelişmeleri yakından takip ediyor” diyen Selçuk Yaşar, şunları dile getirdi: “KSK’nin gelişmesi ve yaşaması başka finans kaynakları bulunmasına bağlıdır. Büyük mali sorumluluğu yalnızca Yaşar Topluluğu’nun üstlenilmesini beklemek, ülke gerçekleriyle bağdaşmaz. Yönetim ve camia, Atatürk ve Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikaları olan KSK’li iş adamlarına somut projelerle gidip, destek sağlamalıdır.”


  Divan, kongre kararı alsın biz sandığa gitmeyeceğiz

  KSK Başkanı Cihan Büyükoral’dan, Divan Kurulu’na net bir mesaj, camiaya çarpıcı açıklamaları var.

  Baba’dan ‘artı para’ yok

  Kavganın nedeni hesaplar
  Karşıyaka’da Divan Kurulu’nun bugün 17.00’de yapacağı kritik toplantı öncesi Başkan Cihan Büyükoral, camiadaki tartışmaların asıl nedeninin, kulübün geçmiş hesaplarına yönelik denetleme yaptırmaları olduğunu söyledi. “2014’te uygulamaya konulacak olan UEFA kriterleri gereği kulübün tüm kayıtlarını, bağımsız bir denetleme kuruluşu tarafından incelemeye aldırdık” diyen Büyükoral, şunları söyledi:

  Sponsorlar vazgeçiriliyor
  “Bu kuruluş bize rapor hazırlayacak. Bu raporu Onursal Başkan Selçuk Yaşar’a ve Divan’a da vereceğim. Beşiktaş’ta da aynı denetim yapılıyor ancak kavga çıkmıyor. Bizde bu hesaplar, bazılarını rahatsız ediyor olsa gerek.” Sponsor bulamadıkları için eleştirildiğini, ancak buldukları sponsorların da bazı çevereler tarafından vazgeçirildiğini iddia eden Büyükoral, çarpıcı açıklamalarını şöyle sürdürdü:

  5 milyon TL’ye 12 transfer
  “Küçük çaplı iki kaynak bulduk, ancak ne olduysa bir anda vazgeçtiler. Kulüp senedi vererek transfer yaptığımız iddia ediliyor. Geçen yıl takım 6 milyon 185 bin TL’ye kuruldu, bunun 2 milyon 918 bin TL’si hiç ödenmedi. Bizim yaptığımız 12 transferi 5 milyon TL’ye mal ettik. Tablo ortada. Divan tüzüğe dayanarak kongre kararı alabilir. Biz, Dernekler Kanunu’na göre sandığa gitmeyiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı