Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

B Grubu'nda son durum

Güney Afrika'da 11 Haziran'da başlayacak 2010 Dünya Kupası'nda mücadele etmeye hazırlanan 32 ülkenin milli takımı, turnuvaya az bir süre kala çalışmalarını hızlandırdı.

A.A
SON GÜNCELLEME
B Grubu'nda yer alan takımlarla ilgili son bilgiler şöyle:

Arjantin
---------
- Teknik direktörlük tecrübesinin yetersizliği nedeniyle ağır eleştirilere neden olan Maradona, kendisini her açıdan iyi hissettiğini söyledi. Basın toplantısı düzenleyen Maradona, takımını bir arada görmekten, oyuncuların form durumundan ve antrenmanlarda gösterilen azimden memnun olduğunu belirtti.
- Arjantin, Buenos Aires'te yapılan hazırlık maçında Kanada'yı 5-0'lık sonuçla bozguna uğrattı.

Yunanistan
----------
- Takım kaptanı Giorgos Karagounis, Yunanistan'daki mali krizi hatırlattı ve milli takımın Dünya Kupası'nda mücadele edecek olmasının zor durumdaki ülkeye az da olsa dertlerini unutturduğunu söyledi. Karagounis, ellerinden geleni yapacaklarını ve ilk turu geçerek insanlarını mutlu etmeye çalışacaklarını belirtti.

Nijerya
--------
- Nijerya Futbol Federasyonu, yıldız oyuncusu John Obi Mikel'in dizindeki sakatlığı görüşmek üzere Chelsea kulübüne bir doktor ve fizyoterapist gönderdi. Milli takımın Abuja'daki kampına katılmak yerine Londra'da kalmayı tercih eden Mikel'in tedavisine burada devam ediliyor.

Güney Kore
-----------
- Dün Japonya ile oynanan ve 2-0 Güney Kore'nin galibiyetiyle sona eren maçta çok güzel bir gol atan takım kaptanı Park Ji-sung, 2002'deki başarıların tekrarlamak ve tekrar yarı finale çıkmak için bir mucizeye ihtiyaçları olduğunu söyledi. 2002'de de bir mucizeye imza attıklarını ifade eden Park, bunun tekrarlanabileceğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz