Gündem Haberleri

  B.Çekmece Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

  Hürriyet Haber
  27.06.2013 - 15:11 | Son Güncelleme:

  Büyükçekmece’de 28 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 14.Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali düzenlenen Kenan Doğulu halk konseri ile başlıyor.

  Yaklaşık 52 ülkenin katılımcı ve gözlemci sıfatıyla katıldığı festival için Büyükçekmece Belediyesi’nin öncülüğünde Folklor Kurumu, STK’lar ve Büyükçekmece halkı yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor.    

  Festival kapsamında gerçekleştirilecek heykel sempozyumunda 6 ayrı ülkenin önde gelen heykeltıraşları, dev mermer blokları kendi sanatsal bakışlarıyla yontmaya başlayacaklar. Dünyaca ünlü heykeltıraşların yapacağı bu eserler Büyükçekmece’nin çeşitli yerlerinde sergilenecek. Heykel Sempozyumuna bu yıl  Kolombiya, Nepal, İspanya, Gürcistan, Kanada, Türkiye’ den  heykeltıraşlar katılıyorlar…

  Festivale katılacak yabancı konukların ülkelerine mutlu dönmeleri için ellerinden gelen her türlü çabayı göstereceklerini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ¨Amacımız halkımızı eğlendirmek kadar, yurtdışndan gelen sanat elçilerimizi en iyi şekilde ağrlayarak her birini Türkiye'in birer fahri elçisi haline getirmektir" dedi.

  FESTİVALE KATILACAK ÜLKELER :

  Amerika, Arnavutluk, Azerbaycan, Brezilya, Bulgaristan, Estonya, Filipinler, Finlandiya, Gagavuzya, Guam, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, İpanya, İtalya, Karadağ, Kolombiya, Kosova, Kuzey Kıbrıs, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Meksika, Mısır, Moldovya, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan, Türkiye

  FESTİALE KATILACAK HEYKELTRAŞLAR:

  Küratörlünü dünyaca ünlü Türk Heykeltıraş Kemal Tufan'ın yaptığı heykel sempozyumuna katılan heykeltıraşlar şunlar:

  1.Sandra Lopez( Kolombiya)
  2.Om Khattri ( Nepal)
  3.Xuxo Vazpuez (İspanya)
  4.Joni Gogaberishvili (Gürcistan)
  5.Jim Boyd (Kanada)
  6. Berika Tekbayrak ( Türkiye)

  FESTİVALDE SAHNE ALACAK SANATÇILAR

  28 HAZİRAN Kenan Doğulu

  1 TEMMUZ Fatih Erkoç

  2 TEMMUZ Yeni Türkü

  3 TEMMUZ Zara

  4 TEMMUZ Candan Erçetin

  5 TEMMUZ Nükhet Duru, Sunay Akın

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı