Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azrail'e yenilmedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşıyaka maçında dili nefes borusunu kapatınca ölümün eşiğine gelen Linyitspor kalecisi Gürkan, sahadaki doktor ve yetkililerin bilinçli müdahalesiyle hayata döndü.

<ı>İkinci doğum günü

2. lig 2. Grup'ta önceki gün oynanan K.Yaka-S.Linyit maçında kaleci Gürkan bir müdahaleyle ölümden döndü. 70. dakikada rakibiyle çarpışınca dili nefes borusunu kapatan S.Linyit'in 23 yaşındaki kalecisi, ‘‘27 Eylül artık benim 2. doğum günüm’’ dedi.

<ı>Doktor müdahalesi

Dilinin boğazından nasıl çıkarıldığını, hatırlamayan Gürkan'ın, olaydan ancak iki saat sonra şuuru açıldı. Gürkan'a anında müdahalede bulunarak hayata dönmesini sağlayan Karşıyaka Kulübü Doktoru Bülent Zeren de şöyle konuştu:

<ı>Ucuz kurtuldu

‘‘Ölebilirdi. Dişini kırarak çenesini açtık, dilini boğazından çıkardık.’’ Antrenör Tevfik Lav da, ‘‘Masör İbrahim Özkan'ın elleri kan içinde kaldı. Son olarak çene kemiğini kırıp, nefes almasını sağlayacaktım’’ dedi.

Hayata döndü

Karşıyaka maçında hayati tehlike atlatan Soma Linyitspor kalecisi Gürkan, Dr.Bülent Zeren ve yetkililerin bilinçli müdahaleleri sonucunda ölümden döndü.Bunları da Beğenebilirsiniz