Aznar: Ben Türk dostuyum

Hürriyet Haber
26.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar, Türkiye ile İspanya'nın stratejik ve politik bir ortaklık sürdürdüğünü belirterek, ‘‘Ben Başbakan olduğum sürece Türkiye burada bir dostu olduğunu bilsin, İspanya'nın dostluğuna güvenin’’ dedi.

İspanya tarafından Türkiye'de düzenlenecek olan Expotecnia'99 fuarının tanıtımı için Madrid'te bulunan Türk işadamları, İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar tarafından kabul edildi. İspanya Başbakanı Aznar, Başbakanlık konutundaki kabülünde yaptığı konuşmada, Türkiye ile İspanya'nın ikili ticaretinin gelişmekte olduğunu, ancak iki ülkenin birbirlerine daha fazla yatırım yapması gerektiğini bildirdi.

Expotecnia fuarının iki ülke ilişkilerine yeni ivme kazandıracağını da bildiren Aznar, şunları kaydetti:

‘‘Türkiye ile İspanya'nın varolan işbirliğini sürdürmeleri gereklidir. İki ülkenin hem ekonomik hem de kültürel alanda işbirliği önemlidir. Şimdi ilişkilerimizin daha da gelişmesi için birbirimize olan güveni sürdürmeliyiz. İşadamlarının ortak çalışmalarına her iki hükümet de destek vermektedir ve verecektir. Daha uzun bir süre Başbakan olarak kalacağımı ümit ediyor ve bu süre zarfından burada bir dostunuz olduğuna güvenmenizi arzu ediyorum. Türih boyunca Türkiye benim için ve genelde büyük bir devlet ve büyük bir ulus olmuştur.’’ Aznar, AB ile ilişkilerde İspanya'nın geçmişte olduğu gibi gelecekte de açık tutumumun sürdüreceğini de belirtti.Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı