« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azmin zaferi

Kahramanmaraş'ta doğuştan 2 kolu olmayan ve 4 aydan bu yana da yüzme sporuna başlayan 8 yaşındaki Sevilay Öztürk, Bedensel Engelliler yüzme branşının Antalya'daki eğitim kampına davet edildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kahramanmaraş Egemenlik İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Sevilay Öztürk, 4 ay önce Bedensel Engelliler Milli Takım Antrenörü Osman Çullu ile tanışınca yüzme sporuna başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait yüzme havuzunda haftanın 6 günü antrenmanlara katılan Sevilay, gösterdiği azimle de dikkat çekti.

Antrenör Osman Çullu, Sevilay'ın havuzda çok rahat olduğunu belirtti.

“Gerçekten kolları olmamasına rağmen sudan korkmayan ve büyük bir hevesle yüzmeyi öğrenmeye çalışan biriyle ilk kez karşılaşıyorum” diyen Çullu, “Havuzda hepimizin neşe kaynağı oldu. Bir de önünde Beytullah örneği var. Beytullah'ın da kendisi gibi kolları yok. Dolayısıyla Beytullah Sevilay'a güzel bir örnek oldu. Suya ilk girdiğinde Beytullah'ı gördü. Onun için şimdi kendisi çok rahat yüzüyor” ifadesini kullandı.

Sevilay'ı Antalya'da 5-15 Şubatta düzenlenen milli takım eğitim kampına davet ettiklerini anlatan Çullu, şöyle devam etti:
“Sevilay'dan çok umutluyum. Şimdi botla yüzüyor ama yıl sonuna kadar bottan kurtulacağını ve serbest yüzeceğini düşünüyorum. Eğitim kampına davet ettik çünkü buradaki havayı görmesini istedik. İnşallah önümüzdeki yıllarda Sevilay milli takımın değişmez ismi olacak.”

Sevilay Öztürk ise yüzmeyi çok sevdiğini ve Milli sporcu Beytullah Eroğlu'nu hep örnek aldığını belirterek, amacının ileride Türkiye'ye madalyalar kazandırmak olduğunu kaydetti.

Kampa gideceği için çok heyecanlı olduğunu da anlatan Sevilay Öztürk, kamp dönemini iyi geçirerek bir an önce bottan kurtularak serbest yüzmeye başlamak istediğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz