Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Azmettiren de yakalanacak

  Hürriyet Haber
  29.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kurban Bayramı'nın ilk gününde huzurevi, yetiştirme yurdu ve çocuk yuvalarını ziyaret eden İstanbul Valisi Erol Çakır, Taksim'de meydana gelen bombalı eyleme azmettirenlerin de yakalanacağını söyledi.

  Emekli edebiyat öğretmeni eşi Mübeccel Çakır ile geldiği Bahçelievler Huzurevi'nde yaşlılarla bayramlaştı.

  TÜRKİYE, BÖLGEDE HUZUR ADASI

  Bombacı ve molotofçu teröristlerin büyük kısmının yakalandığını belirten Çakır, yakalanmayanlar arasında Bakırköy olayının failleriyle Mavi Çarşı olayını gerçekleştirenlerin bir kısmının bulunduğunu belirterek, ‘‘Kimlikleri belli. Ancak henüz kaçak durumdalar. Kısa sürede yakalanacaklarını umuyoruz’’ dedi.

  Vali Çakır, İstanbulluların terör nedeniyle endişeye kapılmamasını istedi. Çakır, ‘‘Tabiri caizse 70 millet İstanbul'da yaşar. Ülkesinden kaçan, savaş nedeniyle ülkesinde barınamayan, Türkiye'ye gelir. Özellikle de İstanbul'a gelir. Türkiye, bölgesinde bir huzur adasıdır. İstanbul halkının duyarlılığı ve güvenlik kuvvetlerinin polisiyle, jandarmasıyla gösterdiği başarı sayesinde, ‘İstanbul'u yakın' talimatı başarılı olamamıştır’’ dedi.

  Teröristlerin en büyük gıdasının propaganda olduğunu vurgulayan Çakır, bu haberlerin geniş yeraldığı bazı basın ve medya kuruluşlarının, bilmeden teröristlerin amaçlarına yardımcı olduğunu söyledi.

  Vali Çakır, dün intihar eylemi yapan kadın teröristin kimliğinin ‘Saime Kılıç’ olduğu yolundaki haberler için, ‘‘Bende öyle bir isim yok. Parmakizi araştırması sonuçlandıktan sonra sağlıklı bir bilgi alabileceğiz’’ dedi.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı