GeriSpor Azmetti milli formayı giydi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Azmetti milli formayı giydi

Azmetti milli formayı giydi
refid:15062085 ilişkili resim dosyası

Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Uzunova köyünde çobanlık yaparken, bulduğu mayının elinde patlaması sonucu gözlerini ve sol kolunu kaybeden engelli atlet Mehmet Nesim Öner, görme engelliler milli takımına davet edildi.

Tunus'ta 25 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 4. Uluslararası Tunus Atletizm Turnuvası'na katılacak Görme Engelliler Atletizm Milli Takım Kampı için Ankara'ya gelen Mehmet Nesim Öner, yaptığı açıklamada, Mayıs ayında başkentte yapılan şampiyonada 800 metrede şampiyon olduğunu anlattı.

Köyde 2004 yılında koyun otlatırken bulduğu demir parçasının mayın olduğunu bilmediğini ve oynarken, elinde patladığını anlatan Öner, gözlerinin yanı sıra sol kolunu dirsekten, sağ elinde ise baş, işaret ve orta parmağını kaybettiğini, yüzünde ve göğsünde de şarapnel parçaları izleri kaldığını söyledi.

Bu olaydan sonra “hayatının karardığını” düşündüğünü dile getiren Öner, atletizme 7 ay önce başladığını ve sporla hayata yeniden tutunduğunu ifade ederek, “Dünya ve Avrupa Şampiyonası ile ardından olimpiyatlarda madalyalar kazanmak istiyorum. Giydiğim milli formanın hakkını vermek istiyorum” dedi.

Tunus'taki turnuva için iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini anlatan Öner, şunları söyledi:

“Milli takımda olduğum için çok sevinçliyim. Hak ederek burada olduğumu düşünüyorum. Ülkem adına da güzel dereceler elde etmek istiyorum. Sporu seviyorum. Mayın hayatımı kararttı ama sporla yeniden aydınlığa kavuştum. Keşke insanların yaşamı mayınlardan dolayı kararmasa. Ben hayata sarılarak buralara kadar geldim. Birçok kişi mayın nedeniyle ölü gibi yaşamak zorunda kalıyor. İnsanlar mayın nedeniyle engelli kalmamalı. Mayından sonra hayatımın karardığını düşünmüştüm. Spora başladıktan sonra hırs yaptım ve başardım. Ülkem için diğer kolumu da ayağımı da verebilirim. Şu an ayaklarım sağlam ve ülkem için koşacağım.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle