ÇANAKKALE HABERLERİ

'Azizname' Çanakkaleliler ile buluştu

DHA
28.03.2016 - 17:49Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ortaklığı ile 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara Sanat Tiyatrosu'nun 'Azizname' isimli oyunu tiyatroseverler ile buluştu.

Usta Yazar Aziz Nesin'in skeçlerinden oluşan Azizname oyunu ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü tarafından izleyenlerin kahkahaları eşliğinde sahneledi. Oyun öncesinde ÇOMÜ GSF Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü öğrencisi Cüneyt Yeşildere, Dünya Tiyatrolar Günü Bildirgesini okudu. Yönetmen Yücel Erten'in 20 yıl sonrasında, Aziz Nesin'in 100'ncü yaşına armağan olarak tekrar sahneye koyduğu oyunda Ali Seçkiner Alıcı, Özgürcan Çevik, Nalan Güreş Demirel, Hakan Güven, Zeynep Ekin Öner, Yıldırım Şimşek, Mehmet Ulusoy ve Bülent Yıldıran rol aldı. Oyun, Aziz Nesin'in yıllar öncesinde kaleme aldığı güleryüzlü eleştirinin ve mizahın zekası ile dile getirilmiş olayların, geçen yıllara rağmen güncelliğini hala koruduğunu gözler önüne seriyor. İzleyenler arasında bulunan Belediye Başkan Vekili Ramazan Etik, oyunun sonunda ekibe geleneksel Çanakkale seramiği hediye ederken, sundukları başarılı performans ve güzel oyun için teşekkür etti.

Mustafa SUİÇMEZ / ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden 'Azizname' Çanakkaleliler ile buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Azizname' Çanakkaleliler ile buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı