ERZURUM HABERLERİ

Aziziye Şantiyeye Döndü

IHA
16.09.2015 - 12:38Son Güncelleme :

AZİZİYE ŞANTİYEYE DÖNDÜ

IHA

Aziziye Belediyesi bu yaz sezonunda ilçeyi şantiyeye çevirdi. İlçede kentsel dönüşüm projesi kapsamında TOKİ konutları yükseliyor, park, bahçe, asfalt, kaldırım ve yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
Erzurum’un Aziziye ilçesinde adeta hizmet rüzgarı esiyor. İlçeyi şantiyeye çeviren belediye, yol ve kaldırım çalışmalarını tam gaz sürdürürken, bir yandan yeni parklar inşa ediyor, diğer yandan mevcut parklarda peyzaj çalışmaları yaparak halkın hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Ilıca’nın merkezinde yeni konutlar yükseliyor, Yeşil Mahalle’de yıkım çalışması, Ilıca Bahçelievler ile Dadaşkent 200 Evler Bölgesi’nin de kentsel dönüşüm kapsamına alınması noktasında girişimler devam ediyor.
HİZMET RÜZGARI ESİYOR
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, verimli bir çalışma sezonu geçirdiklerini ifade ederek, gerek Dadaşkent’te ve gerekse Ilıca’da hizmet rüzgarı estirildiğini, ilçenin her tarafının şantiyeye dönüştürüldüğünü söyledi. Çalışmaları belediyedeki teknik ekibiyle birlikte sürekli yerinde takip eden Başkan Orhan, muhtarlar ve mahalle sakinleriyle de istişare ederek hizmetlere yön veriyor.
Ilıca’da yapımına başlanan 380 konut 114 işyeri ve bir cami inşaatının devam ettiğini ve söz konusu projenin Ilıca’nın çehresini değiştireceğini kaydeden Başkan Orhan, bu projeyle aynı zamanda ilçede kentsel dönüşümün hız kazanacağını belirtti. Yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarının da aralıksız sürdüğünü ifade eden Başkan Orhan, “İlçe belediyesi olarak bizim ara sokaklarda ve Büyükşehir Belediyemizin de ana arterlerde yaptığı yol ve kaldırım çalışmalarıyla ilçemizde rutin belediyecilik hizmetleri de hız kesmeden devam ediyor. Cadde ve sokaklarımız yeni bir çehreye bürünüyor, ilçemiz örnek bir yaşam merkezi haline geliyor.” diye konuştu.
YENİ PARKLAR HİZMETE AÇILIYOR
İlçede halkın boş zamanlarını geçireceği, günün yorgunluk ve stresini atacağı, çocukların oyun oynayacağı yeni yaşam alanları oluşturduklarının da altını çizen Başkan Orhan, ilçede üç yeni park yapılırken, eski iki parkta da peyzaj çalışmalarının devam ettiğini, çok kısa bir sürede sözkonusu parkların tam donanımlı olarak tamamlanarak halkın istifadesine sunulacağını ifade etti.
ÖRNEK YAŞAM MERKEZİ HAMLESİ…
Aziziye’yi örnek bir yaşam merkezi haline getirmekte kararlı olduklarına vurgu yapan Başkan Orhan, şunları söyledi: “Ilıca ve Dadaşkent ile birlikte 69 mahalle statüsündeki köyümüze hizmet seferberliği başlatmış durumdayız. Kentsel dönüşüm, park, bahçe, yol, asfalt ve kaldırım çalışmalarımızın yanısıra köylerimizin ihtiyaçlarına binaen köy konağı, imamevi ve wc gibi eksikleri giderme noktasında çalışmalarımız sürüyor. Verimli bir çalışma sezonu geçiriyoruz. Hedefimiz Ilıca’yı turizm, Dadaşkent’i örnek bir yaşam merkezi ve Aziziyemizi merkez mahalleleriyle, köyleriyle kalkınmış, Erzurum’un parmakla gösterilen örnek bir ilçesi haline getirmek. Bu hedef doğrultusunda Büyükşehir Belediyemizle el ele çalışıyoruz. Halkımızla kurduğumuz gönül köprüsü sayesinde hedefe yürüyoruz. Onların duası ve desteğiyle başarıyoruz. Hizmetin en güzeline layık olan hemşehrilerimize layık oldukları hizmetin en mükemmelini sunmak için seferber olmuş durumdayız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aziziye Şantiyeye Döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aziziye Şantiyeye Döndü haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:44
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   12:11
  • İkindi
   15:12
  • Akşam
   17:37
  • Yatsı
   19:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı