ERZURUM HABERLERİ

Aziziye’de İlçe Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

IHA
22 Ekim 2015 - 14:14Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 14:15

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

IHA

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla Aziziye ilçesinde Kaymakam Zafer Öz’ün başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı.
Kaymakamımız Zafer Öz, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Musa Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Cem Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu, Kurum Amirleri, Toplum Sağlığı Merkezinden görevli hekim ve Mahalle Muhtarlarının katılımıyla Kaymakamlığımız Toplantı Salonunda yapılan toplantı, Güvenlik Şube Müdürlüğü Kadrosunda görevli polis memurları tarafından 2015 Milletvekili Seçimleri dolayısıyla izlenecek yasal ilke ve esaslar hakkında yapılan sunum ile devam etti.
Kaymakamımız Öz, seçimlerin başlangıç tarihinden seçimin yapılacağı 01 Kasım 2015 tarihine kadar bütün kamu kurumlarının ve siyasi partilerin üzerine düşen görevleri eksiksiz şekilde yapmasının, cari mevzuata ve yayınlanan Yüksek Seçim Kurulu kararlarına uyulmasının, seçim güvenliği açısından fevkalâde önemli olduğunu belirtti.
Seçim güvenliği toplantısının akabinde Okul Servisleri ile ilgili eksiklikler, Cenaze, defin ve Nüfus Dönüşüm işlemleri için gerekli işlem ve bilgiler başlığında toplantı devam etti.
Öğrenci servislerinin, öğrencilerimizi güvenli bir şekilde taşıması için araç hazırlığı, şoförün hazırlığı, trafikte uyulacak esaslar yönünden uyulacak esasların özellikle sözleşmelerde bulunan hususları uygulamada da tam olarak yerine getirilip getirilmediğini, sürekli denetleneceği, bu açıdan şoför esnafımızın da mağdur olmaması için kurallara harfiyen uymaları konusunda muhtarlar bilgilendirildi.
Nüfus Müdürü Şükriye Gülşen, toplantıya iştirak eden mahalle muhtarlarına Cenaze, defin ve Nüfus Dönüşüm işlemleri için yapılması gereken işlemler ile ilgili bilgiler verdi.
Sonrasında TSM’den görevli hekim Zeynep Ermancık, defin raporu işlemleri ile ilgili yapılması gereken hususlar konusunda mahalle muhtarlarını bilgilendirdi.
Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aziziye’de İlçe Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aziziye’de İlçe Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:29
  • Guneş
   05:20
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   19:19
  • Yatsı
   20:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı