ERZURUM HABERLERİ

Aziziye’de Gençler Meslek Sahibi Oldu

IHA
03.09.2015 - 16:44Son Güncelleme :

AZİZİYE KAYMAKAMLIĞI

IHA

Aziziye Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan BTC Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Şirketi tarafından desteklenen, Atatürk Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi işbirliği ile yürütülen "Erzurum, Kars ve Ardahan İlleri Toplumsal Kalkınma Girişimi Projesi" kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ve Ilıca Eğitim, Yatırım, Kalkınma ve Hizmet Derneğinin katkıları ile düzenlenen "İş Makineleri Operatörlüğü Kursu" tamamlandı.
Kursun gerçekleştirildiği uygulama alanında düzenlenen sertifika dağıtım törenine Kaymakamımız Zafer Öz, BTC Erzurum İl Koordinatörü Prof. Dr. Mükerrem Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fahrettin İlter, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lokman Özdemir, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ümit Koç, Aziziye Ilıca Eğitim, Yatırım, Kalkınma ve Hizmet Derneği Başkanı Orhan Tınğ ve diğer bazı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve kursiyerler katıldı.
12 Haziran 2015 tarihinde başlayan ve 40 saati teorik, 32 saati uygulamalı olmak üzere toplam 72 saatlik kurs sonrasında 20 kursiyerden 14’ü İş Makineleri Operatörlüğü Sertifikası almaya hak kazandı.
Kaymakamımız Zafer Öz, törende yaptığı kısa konuşmada, bu tür faaliyetleri sonuna kadar desteklediklerini söyledi.
Kursların artarak devam edeceğini dile getiren Kaymakam Öz, “Böyle bir faaliyetin yapılmak istendiği söylenildiğinde bizlerde çok mutlu olduk. Bizim proje ofisimizle yaptığımız görüşmede, böyle bir faaliyetin hem bölge hem de Erzurum için bir kazanım olduğunu gördük. Kalifiyeli elemana her zaman ihtiyacımız var. Bu tür çalışmaları çeşitlendirip kullanılacak çalışmaları genişleterek devam ettireceğiz. Hazırda olan kurslarımız da var. Katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Aziziye’de Gençler Meslek Sahibi Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aziziye’de Gençler Meslek Sahibi Oldu haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı