« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Azizi: Adımı lekeletmem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bordo mavili takımda kalıcı olmayı hedeflediğini belirten İranlı futbolcu, ‘‘Türkiye ile İran arasında köprü görevi göreceğim. Türk futbolunu yakından takip ediyordum’’ dedi.

TRABZONSPOR'un yeni transferi İranlı Azizi iddialı konuştu, ‘‘Türkiye'ye ve Trabzonspor'a 16-17 maç oynamak için gelmedim. Burada kalıcı olmak, bordo mavili takıma uzun süre hizmet etmek arzusundayım’’ dedi. ‘‘Azizi, Asya futbolunda önemli bir isim. Bu adı lekelemek istemem’’ diyen İranlı futbolcu, ‘‘İran'la Türkiye arasında bir köprü vazifesi göreceğim. Başarılı olursam İran'dan Türkiye'ye futbolcu akışını sağlayabilirim’’ diye konuştu.

Trabzonspor'u tercih nedenini de açıklayan Azizi, ‘‘Trabzon, Türkiye'de 4 büyük kulüpten biri. Başkan Mehmet Ali Yılmaz ve diğer görevlilerin sıcak ilgisi de gelmemde önemli rol oynadı. İngiltere'den çok ciddi iki teklif vardı. Amerika'ya transferim de bitmiş gibiydi. Trabzonspor için hepsinden vazgeçtim’’ ifadesini kullandı.

Azizi, Türk futbolunu çok iyi tanıdığını da vurgularken ‘‘Milli takımı yakından takip ediyorum. Avrupa'nın sayılı milli takımlarından birisiniz. Avrupa'nın bir çok ünlü futbolcusu da Türkiye'de futbol oynuyor’’ dedi. Bu arada, İranlı Azizi, Trabzonspor'da görev yapacak 31. yabancı oyuncu olurken, ilk İranlı futbolcu unvanını aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz