« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Aziz Yıldırım'la baba-oğul gibiyiz"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı oyuncusu Mirsad Türkcan, kendisinin uzun süredir takımdan uzak kalmasına neden olan sakatlığının geçmek üzere olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mirsad Türkcan, sakatlığı sonrası tedavisini yaklaşık 4 aydır Sırbistan'da sürdürdüğünü belirtirken, bu konuda kendisine anlayış gösteren takım yönetimine de teşekkür etti.

Sırbistan'da çok yoğun bir tedavi ve çalışma dönemi geçirdiğini aktaran tecrübeli oyuncu, “Hemen hemen bir ay sora takıma dahil olmayı bekliyorum. Çok zor bir sakatlık yaşadım. Özellikle benim gibi 35 yaşındaki bir oyuncu için yaşadığım sakatlığı atlatmak çok büyük sabır, özveri ve çalışma istiyor. Allah izin verirse takıma katılmama kısa bir süre kaldı” diye konuştu.

Beko Basketbol Ligi ve THY Avrupa Ligi için Fenerbahçe Ülker olarak yine iddialı olduklarını aktaran Mirsad Türkcan, Türkiye'de ligin oldukça zorlu olacağını dile getirirken, “NBA'deki lokavt nedeniyle çok sayıda NBA oyuncusunun Türkiye'de forma giyecek olması Türk basketbolu için güzel bir şey. Zaten Türkiye, İspanya ile birlikte Avrupa'nın en güçlü iki liginden biri. Gelen yıldızlarla beraber basketbol Türkiye'de daha da büyüyecektir. Fenerbahçe Ülker olarak bizim hedefimiz THY Avrupa Ligi'nin İstanbul'da yapılacak dörtlü finalinde yer almak ve Beko Basketbol Ligi'nde de yine şampiyon olmak” ifadelerini kullandı.

“Aziz Yıldırım'la baba-oğul gibiyiz”

Mirsad Türkcan, futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle tutuklanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'la aralarındaki yakın ilişkiye değinirken, yaşanan durumdan duyduğu üzüntüyü aktardı.
Kişisel olarak Aziz Yıldırım'ın yokluğunu büyük eksiklik olarak gördüğünü kaydeden Mirsad Tükcan, “Bizim Aziz Yıldırım'la özel bir ilişkimiz vardı. Bir başkan-oyuncu gibi değil, baba-oğul gibi aramızdaki ilişki. Çok büyük saygım var kedisine. İnşallah en kısa zamanda her şey güzel bir şekilde sonuçlanacaktır” şeklinde konuştu.

Ayrıca, basketbol kariyeriyle ilgili değerlendirme de yapan tecrübeli isim, “Artık gelecek için plan yapmıyorum. Plan yaptığımda hep bir şeyler ters gidiyor. Önce yeniden takıma katılmak ve vücudumun vereceği reaksiyonu görmek istiyorum. Bunun ardından gelecek için bir fikir sahibi olabilirim” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz