« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım'ın yeni projeleri

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yeni bir tesis atağının hazırlıklarını yapıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sabah gazetesinin haberine göre, bugüne kadar yaptığı tesis çalışmalarıyla spor kamuoyundan her zaman olumlu puan toplayan Aziz Yıldırım, bugün yapılacak Divan Kurulu toplantısında 200 milyon dolar harcama yetkisi isteyerek yeni ufuklara açılmanın planlarını yapıyor.

İşte Aziz Yıldırım'ın yeni tesis projeleri:

* Ankara'da Fenerbahçeliler'in biraraya geleceği bir kulüp lokali yapılacak. Bunun içerisinde havuzundan restoranına kadar her şey olacak. Takımın başkent deplasmanlarında kalabileceği mini bir otel de inşa edilecek.

* Basketbol salonu yapılacak Ataşehir'deki yer için işlemler bitmek üzere. Divan Kurulu'ndan onay alındığı taktirde proje hızlandırılacak ve 2010'da Türkiye'nin evsahipliği yapacağı Dünya Basketbol Şampiyonası'nda da kullanılabilecek 12 bin kişilik bir salon ortaya çıkacak.

DEREAĞZI'NA SOSYAL TESİS
* Faruk Ilgaz Tesisleri'nin işletmesinin özel bir şirkete verilmesinin ardından yer sıkıntısı çeken kongre üyeleri için Dereağzı'nda tıpkı Faruk Ilgaz'da olduğu gibi bir restoran, oyun salonu ve havuz yapılacak. Bunlardan sadece Fenerbahçe kongre üyeleri faydalanabilecek, dışarıdan kimse alınmayacak. F.Bahçe'nin iyi gittiği dönemde yetkinin verilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Böylece 2009'da bırakmayı düşünen Yıldırım, arkasında yepyeni eserler bırakacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz