Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım'ın istifasına ilk tepkiler

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 2-1'lük Eskişehirspor yenilgisi sonrasında yaptığı açıklamada Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıkladı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Usta kalemlerin, Aziz Yıldırım'ın istifasına karşı oluşan ilk tepkileri şu şekilde:

Kulüpler Birliği Başkanı olmak, kulübün haklarını korumaya engel bir şey midir? Başkan olunca eğer kendi kulübünün haklarını korumak konusunda engeller var ise her kulüp için söylüyorum, neden o koltuğa oturulur? Şunu bilmek lazım ki takım kötü oynuyor. Takımın kötü oyununu halının altına süpürmek yerine, bu kötü gidişin nedenlerini bulup bu problemi ortadan kaldırmak gerekir diye düşünüyorum.

fenerbahçe Kulübü başkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşur. fenerbahçe’de, “Kulübün haklarını sadece başkan korur” diye bir şey düşünemeyiz. fenerbahçe’de çok değerli yönetim kurulu üyeleri vardır, onlar da fenerbahçe’nin hakları yeniyorsa eğer gereken müdahale için yetkili olmalıdırlar.

Şunu söyleyebilirim ki son haftalarda bu kadar kaybedilen puan fenerbahçe taraftarını oldukça üzmüştür. Bunun telafisi, Kulüpler Birliği Başkanlığı’ndan istifa değil, takımın biran önce iyi futbol oynamasıdır.

MEHMET ASLAN ( Hürriyet Gazetesi spor Müdürü)

Aziz Yıldırım'ın bu istifası ve öfkesi kaybedilen puanlar nedeniyle oldu. Bu olaylar takımın başarısızlığını örtme politikasıdır.

ALTAN TANRIKULU (Hürriyet spor Yazarı)

Taraftarın kızgınlığını yatıştırmak için yapılan bir istifadır. Hakem olayları her maçta yaşanıyor. Aziz Yıldırım verdiği 3 yıl arka arkaya şampiyonluk sözünü yerine getirmeye çalışacak.

FEYYAZ UÇAR (Hürriyet spor Yazarı)

Bu istifa kulübün kötü gidişatı kapatılsın diyerek yapıldı. Takımın kötü gidişatı kapatılmak isteniyor.

Hakan ÜNSAL (Hürriyet spor Yazarı)

AZİZ Yıldırım’ın istifası pek hayra alamet değil. Bu tepkinin tek anlamı var. Artık, savaş başladı. Yıldırım, bundan sonra esip gürleyecek. Futbolumuza da tekrar gergin günler gelecek.

MERİÇ TUNCA (hurriyet.com.tr spor müdürü)

Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği başkanlığını bırakmakla çok geç kaldı. Ben onun yerinde olsam bu kararı bugün değil, Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun galatasaray karşılaşmasından sonra verdiği 2 maç seyircisiz maç cezası ve Bilica'ya verdiği 3 maçlık ceza sonrası verirdim. Çünkü o cezalar hem haksızdı, hem de işbaşındaki bu Federasyon'un Sarı-Lacivertli kulübe başkış açısını ortaya koydu..

Zaten ben Yıldırım'ın Kulüpler Birliği'ne neden başkan olduğunu da anlayamadım..

Yıldırım'ın Kulüpler Birliği'ne başkan olması, fenerbahçe'ye yarar değil zarar getirdi.. Ortada öyle bir hava yaratıldı ki, Aziz Yıldırım sadece fenerbahçe'yi değil, Türk futbolunu da yönetiyor noktasına getirildi olay..

Aslında Aziz Yıldırım Kulüpler Birliği'ne başkan olduğundan bu yana ne fenerbahçe'yi, ne de Türk futbolunu yönetebildi..

Bir sürü olay oldu, fenerbahçe bir sürü haksızlığa uğradı ama Yıldırım sustu, yutkundu, içine attı.. Ve iş bu noktaya geldi..

Şimdi bundan sonrası ne olacak?..

Bundan sonrasında olacak olan şu;

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'i de, MHK Başkanı oğuz sarvan'ı da zor günler bekliyor..

Çünkü bu akşama kadar sağ yanağına vurulunca sol yanağını da çeviren bir Aziz Yıldırım vardı karşılarında..

O eski Aziz Yıldırım'ı çok özleyeceklerini, başlarını taşlara vuracaklarını, ''Biz nerede hata yaptık?'' diyeceklerini tahmin ediyorum.

SELÇUK YULA (Spor Yazarı)

Şu ana kadar yaptığı en doğru hareketi yaptı. Şimdiye kadar fenerbahçe Kulübü Başkanlığı ile Kulüpler Birliği'ni birarada götürmeye çalıştı. Başarılı da oldu. Bir şeyler yaptı. Ancak Türkiye bunu anlamadı. Hakemler fenerbahçe'ye saldırdı. En son öreneğini beşiktaş, Kasımpaşa ve Eskişehirspor maçlarında gördük. Fenerbahçeli taraftarlar tüm bunlardan şikayetçiydi. Çünkü Yıldırım Kulüpler Birliği Başkanı'ydı. Hiç olmazsa oradan çıksında fenerbahçe'nin haklarını korusun.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler