Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım'ı kızdıracak açıklama

Denislizpor'un Sivasspor'dan transfer ettiği Musa Kuş, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Türk futboluna zarar verdiğini iddia etti.

Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME
Kocaeli kampında yerel televizyon kanalı DRT'ye konuşan 28 yaşındaki oyuncu, Fenerbahçe'nin getirttiği Roberto Carlos'un da Türk futboluna katkıda bulunamayacağını savunarak, "Roberto Carlos bu saatten sonra Fenerbahçe'ye ne verebilir? Sadece ismi var. Aziz Yıldırım Türk futboluna zarar veriyor. Ne yaptığı belli olmayan bir insan. Denizlispor'un üzerinde oyunlar oynadı. Geçen sezon Sivasspor'da forma giymeme rağmen Denizlispor'u düşürmek için elinden geleni yaptığını şahsen biliyorum. Ayrıca Fenerbahçe'de para kaynağının belirli bir süre sonra tükeneceğini düşünüyorum" dedi.

Süper Lig'in yeni takımları Gençlerbirliği OFTAŞ, Kasımpaşa ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni de sert bir dille eleştiren Musa Kuş şöyle konuştu:
"Bu takımların Süper Lig'i hak ettiklerine inanmıyorum. Onlar yüzünden lig çetin geçmeyecek. Nitekim sezon sonunda da geldikleri gibi 2. Lig'e düşecekler. Elimde olsa bu takımları çıkarmazdım. Çünkü Türk futboluna maddi ve manevi olarak hiçbir şey veremezler. En önemlisi seyircileri yok."

Sivasspor'dan arkadaşlık bağları zayıf olduğu için ayrıldığını sözlerine ekleyen Musa Kuş, Denizlispor'u tercihinde teknik direktör Güvenç Kurtar ve kaptan Yusuf'un büyük etkisi olduğunu belirterek konuşmasını şöyle tamamladı:
"Sivasspor'da takım oyunu yoktu. Arkadaşlık ortamı sıfırdı. Sivas'tan ayrılmamın tek nedeni, arkadaşlığın olmamasıydı. Denizlispor'a geldiğimde şaşırdım. Burada arkadaşlık bağları çok güçlü. Denizlispor'dan çok daha fazla para teklif eden kulüplerin teklifini de bu yüzden geri çevirdim. Benim için huzur paradan çok önce gelir."

Bunları da Beğenebilirsiniz