« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım'ı gençleşmiş gördüm

Galatasaray’ın önde gelen isimlerinden, Eski 2. Başkan Ergun Gürsoy, sarı kırmızılı takımın son maçta kötü oynadığını dile getirerek, “Futbol bir maçlık olay değil, bu tür maçlar olur. Önemli olan devamlı olmaması. Kötü oynadığınız maçta şansla kazanabilirsiniz. Bu kez kazanamadı Galatasaray. Umarım bundan sonraki maçlarda böyle oynamaz. Antalya’da kötü oynadı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Gürsoy, “Ünal Aysal, son derece tecrübeli bir yöneticidir. Dolayısıyla kulüp başkanlığı için önceden bazı aşamaları geçmesi gerekmiyordu. Bu nedenle direkt başkan oldu. Tabii ki bir takım tecrübeler edinecek; ancak onun yapacağı iş Galatasaray’ı yönetmektir; futboldan anlaması şart değil” diye konuştu.

RİVA, ANCAK GALATASARAY’LA DEĞERLİ HALE GELİR, ŞU ANKİ DEĞERİ 100 MİLYON DOLAR CİVARINDA

Riva arazisinin değerlendirilmesiyle ilgili düşüncesiyle ilgili soruya Gürsoy, “Karadeniz’de bir ata sözü vardır. Balık denizde tavayı üstüne koyamazsınız. Kısacası olacak, satılacak sözleriyle bu iş olmaz. Ben bildim bileli Riva arazisi değerlenecektir. Henüz değerlenmiş değil. İddia edildiği çok değerli de bir arazi değil; ancak Galatasaray’la değer kazanabilir. Değerinin 250 milyon dolar olduğundan bahsediliyor; ama bu parayı veren var mı? Bu işleri yapan çok samimi müteaahit arkadaşlarımla konuştum verilen fiyat 100 milyon dolar civarında… “ dedi.

RIERA KÖTÜ BİR OYUNCU DEĞİL, SABRETMEK GEREKİYOR

Gürsoy, İspanyol futbolcu Riera’yla ilgili olarak ise “Galatasaray bu sene Avrupa Kupaları’nda yok ama; Galatasaray gibi bir takımın destek oyuncularının olması gerekir. Riera bana göre kötü bir oyuncu değil. Elde bulundurulması gereken bir oyuncu. Takımın yerli oyuncu kadrosu kıt. Yabancıların kalitesi ise birbirine eşdeğer.  Galatasaray iyi gidiyor. Sabretmek ve beklemek gerekir” ifadelerini kullandı.

SERCAN’IN HAMURUNDA FUTBOLCULUK VAR

Sercan Yıldırım’dan umutlu olduğunu dile getiren eski 2. Başkan “Sercan, Bursa’da iyi bir çıkış yakalamıştı. Zaman zaman hataları oldu; ama mayasında futbolculuk var. Umarım faydalı olur; neden olmasın, çalışırsa başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

AZİZ YILDIRIM’I GENÇLEŞMİŞ GÖRDÜM

O beş gün önce Aziz Yıldırım’ı ziyaret ettiğini ifade eden Gürsoy, “Hepimiz Aziz Yıldırım’ın hürriyetine kavuşmasını arzu ederiz. Ama bizim temennimiz süreci değiştirmez. Adalet neyi gösteriyorsa o olacaktır. Aziz Yıldırım, benim arkadaşım, dostum. Kendisini ziyaret de ettim. 15 gün önce Ali Gürsoy’la kendisini ziyaret ettik. Sağlık açısından kendisini daha iyi gördüm. Sanırım orada spor da yapıyor. Biraz daha gençleşmiş gördüm kendisini. Umarım kısa sürede hürriyetine kavuşur” şeklinde konuştu.

FATİH TERİM SÖZLEŞMEYE BAKMAZ, BAŞARIYI DÜŞÜNÜR

Ergun Gürsoy, Fatih Terim’in sezon sonundaki duruma göre sözleşmesinin kalan kısmını yürürlüğe koyma kararıyla ilgili olarak ise “Fatih Terim, sözleşmeye bakan bir teknik direktör değildir. İstediği zaman gelmiş, istemediği zaman gitmiştir. Hiçbir zaman cezai bir işlem uygulamamıştır. Parasal konuları hiçbir zaman öncelik meselesi yapmamıştır. Takımı 4 sene başarıdan başarıya koşturmuş, İkinci dönemi de 2004 yılında bitmişti, her hangi parasal bir sorun yaşamamıştı. Dolayısıyla kendisini sözleşmeye bakmaz; onun için önemli olan başarıdır” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz