Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım'dan zehir zemberek sözler

Fenerbahçe başkanı Aziz yıldırım Samandıra Can Bartu tesislerinde son dönemde yaşanan olaylara ilişkin çaıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulüp televizyonuna konuşan Yıldırım "3 Temmuz'da yaşadıklarımızı bugün futbol takımı yaşıyor. 'Takım kötü' algısı yaratılmaya çalışılıyor" eleştirisinde bulundu. Fenerbahçe'nin kupada iddiası olmadığını dile getiren yıldırım "6 maçta futbolculara ödenen para 1.5 milyon Euro. Bu maçları kazansak bize getirisi 240 bin dolar. Türkiye Kupası'nın yeniden düzenlenip, eleme usulü olması gerekir" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin geçen senenin şampiyonu olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Aynı kadroya Diego'yu koyup devam etmektedir. Ligin üçüncüyüz. 2 puan gerideyiz. Mersin ve Başakşehir maçlarını alırsak, ki inanıyorum buna, lider bitireceğiz. Türk futbolundaki baronlar Fenerbahçe'nin çok kötü olduğunu yazıp seyircinin kafasını karıştırıyorlar" dedi.

Fenerbahçe Başkanı, "Geçen sezonki takımımız bu sezonki takımdan çok daha ileride değildi. Basında çok kötü olduğumuz yönünde bir algı var. İçeride kalan 2 maçı kazanacağımıza inanıyorum. Bu 2 maçı kazanırsak sezonun ilk devresini lider bitireceğimize inanıyorum. Fenerbahçe taraftarı stada gelsin. Seyirciler gelmeyince futbolcular da üzülüyor. Ligin ikinci devresinde iyi hazırlanıp şampiyon olacağız." sözlerini sarf etti.

"YORUMCULAR SAHADAN GÖRDÜĞÜNÜ ANLATMALI"
Basın mensuplarını eleştiren Yıldırım "Basındaki baronlar Fenerbahçe'nin çok kötü olduğunu yazıyorlar. Seyircinin kafasını karıştırıyorlar. Gazeteci olan dürüst, namuslu olacak. Böyle şey olur mu ya? Türk sporu bir yere gitmez. Yeniden oturup dizayn etmek gerekiyor. Konuşarak olmaz.İlhan Bey, 'Aziz Yıldırım'ı seversin sevmezsin gelin takımınıza sahip çıkın' demek istiyor. Yorumcular sahada gördüğünü anlatmalı. Futbolcuların emeklerine sahip çıkılmalı. Bazı yorumcular bilmeden konuşuyorlar. O yalan haber yapanlar bu şekilde evlerine ekmek götürüyorlar. Devlete vergi vermiyorlar. Bunlar ayıp şeyler." şeklinde konuştu.

"EMENIKE'Yİ SATMIYORUZ"
Aragones döneminde Xavi Alonso'yu transfer etmek istediklerini ifade eden Aziz Yıldırım, "İspanya'yı Avrupa Şampiyonu yapmış Aragones'i getirdik. Gelirken bize Guiza ve Xabi Alonso'yu şart koşmuştu. Guiza'yı transfer ettik, fakat Xabi Alonso'yu alamadık İngiltere'den. Bu arada yönetici arkadaşlar bilmiyor.Emenike'nin menajeri geldi. 'Satmayı düşünürseniz konuşalım' dedi. 10 milyon Euro'luk teklif olduğunu söyledi. 'Hayır dedik'" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

"ALGI OPERASYONUNA GELMESİNLER"
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan sonra konuşan Sarı-Lacivertli kulübün asbaşkanı İlhan Ekşioğlu, "3 Temmuz'da 3 Temmuz'u yaşayanlardan biri olarak söylüyorum; taraftarlarımız bu algı operasyonuna gelmesin. Gol rakamları harik tüm istatistiklerde rakiplerimizden öndeyiz. Efendim Fenerbahçe kötü oynuyormuş. Taraftarımız bu oyuna gelmesin. Bu bir operasyondur. Penaltı istatistiklerinde Gaziantepspor'dan bile gerideyiz. Geçen sene topla oynama yüzdesi %56 bu sene de %56. Başarılı pasımız 354'den 400'e çıkmış geçen seneye göre" ifadelerini kullandı.

Mahmut Uslu

Bu çocukların hakkını yiyorlar 3-4 kişi algıyı başarılı yürütüyor ama bunun cevabını sezon sonunda şampiyon olarak vereceğiz. Belli takımlara mesaj vermek istiyorum Fenerbahçe için emek vermeye çalıyoruz.

Selim Kosif

Taraftarımızı stada bekliyoruz. Takımımıza destek olalım

Yalçın Haker

4. yılsız için destek bekliyoruz. stadımız olduğunca dolsun. Takımımızı destekleyelim.


Bunları da Beğenebilirsiniz