« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım'a şok mektup

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Aziz Yılmaz, F.Bahçe başkanına gönderdiği uyarı mektubunda icraatlarıyla söylemlerinin tutmadığını yazdı.

Birleşik F.Bahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz bir mektupla Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ı uyarırken, yönetim tarzından endişe duyduğunu belirtti. Kongrede başkan seçilmesine rağmen yönetim kurulunun Vefa Küçük'ün listesinden oluşması sonrası Yıldırım'ın görevinden feragat etmesinin en doğru hareket olduğunu belirten Yılmaz şöyle dedi:

‘‘Üç haftadır görev başındasınız, bu süredeki yönetim tarzınızdan endişe ediyor, söylemlerinizle icraatlarınız arasında çelişki, samimiyetsizlik görüyorum. Etrafınıza ‘Bu yönetimle mayısa kadar idare eder, takımı şampiyon yapar sonra kongreye giderim’’ deyip, görev bölümü yapıldıktan sonra ‘‘Mayısa kadar icraat yapmayın’’ diyorsunuz.

Şampiyonlukla herşey düzelir sanıyorsunuz. Neye güveniyorsunuz? Şampiyonluğu nasıl garanti görüyorsunuz? Acele radikal tedbirler almak gerektiğini düşünüyor musunuz? Hocaya sahip çıkmak, primleri arttırmakla para ile takımı motive etmenin mümkün olmadığını, sizden evvel aynı yöntemle bu günlere geldiğimiz için soruyorum.’’

Mektubunda Otto Bariç'i de eleştiren Yılmaz, ‘‘Bu hocaya gerçekten inanıyor musunuz? Ali Şen'in tarzında biri olduğunu, kendisine gerektiği zaman müdahale edilmesini kabul ettiğini, Şen'in aday olmayacağının kesinleşmesiyle kendisini ispata çalışıp, devamlı değişen takım kadrosuyla puan farkının kapanmasına sebep olduğunu görmediniz mi?’’ dedi.

Yıldırım'ın çevresindekilerin kulübü çıkarları için kullandıklarına değinen Yılmaz ‘‘Kongre öncesi kazanmak için yaptığınız mücadelenizi başkanlığın verdiği yetkiyle daha geliştirerek şer odaklarını çoğaltmak düşüncesiyle hareket ediyorsunuz. Ya yönetimi bölüp, huzursuz bir şekilde suçu vakfa atarak kazanacağınızı zannettiğiniz kongreye gideceksiniz.

Ya da son genel kuruldan ders alıp, Birleşik F.Bahçeliler Vakfı ile samimi ilişkiler kurarak, iç barışı sağlayıp, asalakları dışlayarak tüm F.Bahçelilerin başkanı olacaksınız. Benim için kulüpte politika bitti. Tribünden geldim tribüne döndüm. Kongrelere katılacağım. Ancak benden görev isterseniz, kötü adam olmayı da göze alarak emrinize amadeyim’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler