Futbol Haberleri

SPOR

"Aziz Yıldırım'a acıyorum"

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, ahlaklı, adaletli, temiz Türk futbolu istediklerini söyledi.

30 Haziran 2013 - 10:22:54

Kanaltürk'te yayınlanan Candaş Tolga Işık'ın sunduğu 'Bunu Konuşalım' adlı televizyon programının konuğu olan Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım'ın, basın toplantısında kendisine ve Trabzonspor'a ilişkin kullandığı sözlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Hacıosmanoğlu, 2010-2011 sezonuyla ilgili kupa söyleminin sembolik olduğunu belirterek, "Kupa sembolik bir söylemdir. Biz onu kullanmıyoruz. Bizim istediğimiz ahlaklı, adaletli, temiz Türk futbolu" dedi.  Yıldırım'ın toplantısını kısmen izlediğini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Ben, UEFA bu cezaları verdikten sonra onların camiaları, cefakar taraftarları adına üzüldüğümü söyledim ama basın toplantısına baktığımda da acımaya başladım şahsına da. Bir insan kendini bu kadar acınacak duruma da düşürmez. Bir zaman geldiği zaman da bırakmayı bilmeniz lazım" diye konuştu.

Konuşmanın içeriğinde önemsemediği birçok sözün bulunduğunu anlatan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kulüpler Birliği toplantısına atıfta bulunuyor, Sivasspor Başkanı'nın söylediklerini, 'Hacıosmanoğlu açıklasın, yoksa ben bir basın toplantısı düzenleyip açıklayacağım' diyor. Demek ki çok önemli bir şey var. Zaten konuşmasının içerisinde açıklamak istediği ama açıklayamadığı bir sürü şey var. Çok konuştu ama kimse bir şey anlamadı. Kulüpler Birliği toplantısında yıllardır söylediklerimizin hepsini söyledim. Hatta Kulüpler Birliği Başkanı'na da şunu
söyledim, bu toplantıları yapmanın bir manası yok."

Hacıosmanoğlu, Kulüpler Birliği'nde sorunlarla ilgili talepte bulunulmasının konuşulduğunu belirterek, "Bunları bulunmaya gerek yok dedim. Önce Türk futbolunun ahlaklı, adaletli bir yönetime ihtiyacı var, temiz Türk futbolu adına. Burada kulüp başkanlarının yardımcılarını veya farklı görevlerde bulunan insanları değil önce başkanları çağıralım, ahlaklı temiz Türk futboluna hizmet istiyor muyuz, istemiyor muyuz, onun kararını verelim. Onun kararını veremeyeceksek Kulüpler Birliği toplantısı yapmanın manası olmadığını söyledim" ifadelerini kullandı.

Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Diyor ki 'Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın orada söylediklerini açıklasın'. Açıklayacağım ben de ama bizim orda söylediğimiz bütün ağır sözlerde Fenerbahçe'yi temsilen genel sekreterleri ordaydı. Temiz Türk futbolu, emek hırsızları adına, Türk futbolunu kirleten, kendi çıkarı için kullananlar adına söylenmesi gereken her şeyi layıkıyla söyledik. Bu ağır sözlere, temiz Türk futbolu adına söylediğimiz, adalet istediğimiz konuda sarf ettiğimiz sözlere genel sekreter niye cevap vermedi. Bizim konuşmalarımız üzerine Mecnun Başkan da şunu söyledi, 'biz zan altında kalıyoruz bu konuşmalarla, biz günahsızız'. 'Maç satan ailesini satar' diye bir cümle var, o lafı sürekli kullanıyor. 'Ben Sadri Başkan ile oturuyordum. Sadri Başkan'a dedim ki, bizim kulağımıza dedikodular geliyor, Trabzonspor'dan oyuncularımıza para gönderileceğiyle ilgili, bunu sordum o da dedi ki benim bu konulardan haberim yok'. Söylediği bu kadar. Bunu mu merak ediyor? Bunu mu basın toplantısı yapıp açıklayacaktı? Söylenen sözler bunlar. Kendisine sorarsınız, orda 15-16 kişi var, onlar da aynı cevabı söyler."

Yıldırım'ın kendisinin muhatabı olmadığını dile getiren Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:

"Şu anda Fenerbahçe Kulübü Başkanı da değil. Sanki orada Sivasspor Başkanı farklı bir şey kullanmış, biz onun cevabını verememişiz. Çıksın Mecnun Başkan bir şey söylesin, biz ona cevap verelim. Türkiye'de gider ayak nifak tohumları sokmaya çalışıyor. Mecnun Başkan benim de dostumdur, arkadaşımdır.

Sivas'a gittiğimde beni konuk etmiştir, annesinin elini öpmüşüm, yemeğini yemişimdir. Sivas, yiğido şehridir. Muhsin Yazıcıoğlu gibi önemli değerler çıkarmıştır. Bizim dost, kardeş şehrimizdir. Biz ne kadar kirli işlerle mücadele ediyorsak onlar da aynı şekilde mücadele eden bir arkadaşımızdır. Bu sürecin içinde kirliliğe de bulaşmayan arkadaşımızdır. Kendimden nasıl eminsem onlardan da eminim. Sivas şehri ile Trabzon şehrini karşı karşıya getirmek Aziz Yıldırım'ın haddi değildir."

 

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 71 Yorum }
 • Fenerbahçeli Çapulcu 30.6.2013 13:01:52
  Trabzonspor sürekli bizden haksız yere kupa isteyeceğine,alın teri dökerek şampiyon olmalıdır.O zaman biz de onları alkışlarız.
 • teoman ilvan 30.6.2013 12:55:12
  yav sana kim acisin ? gülmeyi unutmussun.suratin kinden yedikule zindanina dönmüs.sen ne zaman kulübünle alakadar olacaksin, ikinci kümedemi ?ben sn Aziz baskana yazicam. sana ücretsiz bir sonsuz gecerli müze giris karti versin. vaktin oldugu zaman gider kupayi seyredersin..
 • semih gürbüz 30.6.2013 12:48:25
  Aziz Yıldırım ben temizim demiyor, en temizi biziz diyor. dikkat edin ben de demiyor. siz adamın söylediklerini bile anlamıyor yağcılığa devam ediyorsunuz. inşallah küme düşersiniz de aklınız başınıza gelir.
 • semih gürbüz 30.6.2013 12:46:03
  Fenerbahçe'nin hangi fransız okulu tarafından kurulduğunu bilmeyen cahiller aklınca galatasaray'ı kötülemeye çalışıyor. Tarih bilgisi olmayan yazmasın burada. bilgisizlik kirliliği yaratıyorsunuz.
 • Fransız işbirlikçileri 30.6.2013 11:16:20
  İyice ayağa düştüler. Şu hale bakın hitabı böyle olan bir kulüp başkanı TS'u nereye götürür? Fransız işbirlikçiliğinden fayda gelseydi Osmanlı'ya gelirdi. Atatürk boşuna Samsun'a çıkmayı tercih etmemiş.
 • ekrem aytekin 30.6.2013 07:46:01
  Bu adam çok komik. Başkan oldu sportif başarıyı geçmişle yakalamya çalışıp 2013-14 sezonunu da kaçıracaklar.
 
HaberlerStatKararMehmet Dişliparalel yapı darbe girişimidarbe girişimimehmet dişli ifadesiKırşehir