« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım: 'Yalan haber yaptıracağım'

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbol takımının sportif direktörü Giuliano Terraneo ile ilgili bazı gazetelerde çıkan haberlere sert tepki gösterdi. Yıldırım, "Hocayla da kavga ederiz, (Terraneo) bununla da kavga ederiz. İlhan'la ederim, Mahmut'la ederim, Fenerbahçe'nin menfaati için... Ama sonradan biz dostuz" dedi.

AA
SON GÜNCELLEME

Sarı-lacivertli takımın, UEFA Avrupa Ligi A Grubu'nda Ajax ile yapacağı karşılaşma için Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yaptığı antrenmanı izleyen Aziz Yıldırım, çalışmayı takip eden basın mensuplarının yanına gelerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kulübün genel sekreteri ve basın sözcüsü Mahmut Uslu'nun yanı sıra Terraneo beraberinde olmak üzere basın mensuplarının yanına gelen Yıldırım, 24 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek yüksek divan kurulu toplantısında basınla ilgili açıklamalarda bulunacağına dikkati çekerek, "Televizyonlardaki konuşmalarınızı orada göstereceğim. Biz sizlerin iç işlerinize karışmıyoruz, sizler de bizim iç işlerimize karışmayın" dedi.

Aziz Yıldırım: Yalan haber yaptıracağım

Giuliano Terraneo'yu işaret ederek açıklamalarını sürdüren Yıldırım, şunları kaydetti:

"Terraneo burada. Onun görevi ne? Sportif direktör. Kulüpte oturmayacak, gelip burada oturacak. Burada odası var. Hocayla, oyuncularla olacak. Yönetici olarak zaten biz arkadaşlarla kulüpte oturuyoruz. Ne olduğunu bilmeden, kavramadan haber yapıyorsunuz, ayıp. Yalan haberler yapıyorsunuz. Gerektiğinde kızacağız, bağıracağız, hiddetleneceğiz. Sizler hayatınızda kavga etmeden mi yaşıyorsunuz? Eşlerinizle kavga etmiyor musunuz? Çocuklarınıza
kızmıyor musunuz? Yahu ne güzel hayatınız var. Bizim hayatımız maalesef
stresli."

'AKREDİTASYONLARI BEN YAPACAĞIM'
Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Oğuz Tongsir ile de görüşeceklerini kaydeden Aziz Yıldırım, "Bundan sonraki maçlarda, hem Avrupa hem Türkiye'deki bütün akreditasyonları ben yapacağım. Aleyhte yazan hiç kimseyi sokmayacağım" ifadelerini kullandı.

Haberciliğin artık değiştiğini savunan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

Aziz Yıldırım: Yalan haber yaptıracağım

"Habercilik artık bu değil. Bu 30 sene öncesinin haberciliği. Yeni habercilik öyle değil. Bilim ilerledi, teknik ilerledi. Bunlara göre haber yapmak lazım. 'Aziz Yıldırım şuna kızdı, Mahmut Uslu buna bilmem ne söyledi'... Bunları geçin. Hiç yakıştıramıyorum sizin gibi basına. Hocayla da kavga ederiz, (Terraneo) bununla da kavga ederiz. İlhan'la ederim, Mahmut'la ederim, Fenerbahçe'nin menfaati için... Ama sonradan biz dostuz. O bizim personelimiz, yanımızda çalışan insan. Sizin patronlarınız kızmıyor mu, müdürleriniz kızmıyor mu? Ayıp, çok ayıp."

"BEN DE HER GÜN SİZİNLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIRACAĞIM!"
Sarı-lacivertli kulübün başkanı, haberlerin yalan olduğunu tekrarlayarak, "Bugün hep yalan haber yazıyorsunuz. Tarihleri de yanlış. Dört kişi oturuyorsunuz ortak haber yapıyorsunuz. Hiçbir şeyden çekinmem. Söylediğimi de söylerim. Yanınızda söylerim. Bundan sonra her gün sizinle ilgili, patronunuzla ilgili yalan haberler yaptıracağım. Çevresinden duydu, neresinden ne oldu, böyle oldu, şu oldu... Bunun yanıtını siz verirsiniz. Cumartesi iyi dinleyin beni" şeklinde görüşlerini aktardı.

Aziz Yıldırım, açıklamalarının ardından "İyi akşamlar" diyerek basın mensuplarının yanından ayrıldı.

Pereiradan derbi ve Van Persie mesajları
Pereira'dan derbi ve Van Persie mesajları
Nani: 'Benfica Galatasaray'ı yener...'
Aziz Yıldırım: Sen kimsin be!

Bunları da Beğenebilirsiniz