« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım transferin kaynağını açıkladı

Birbiri ardına yaptığı flaş transferlerle sadece Türkiye'de değil tüm dünyada büyük yankı yaratan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, haftalardır kamuoyunun kafasını meşgul eden 2 kritik sorunun yanıtını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milliyet Gazetesi yazarı Ercan Güven'in sorularını yanıtlayan Aziz Yıldırım, dünya çapında ses getiren flaş transferlerin mali kaynağını açıkladı ve bir Şükrü Saracoğlu Stadı için bir Katar bankasıyla sponsorluk anlaşması yapılacağı iddiasını yanıtladı. Güven'in yazısının bazı bölümleri şöyle:

"DURUN DAHA ÖLMEDİM"
- Bu kulübe başkan olduğumda, uçan kuşa borç vardı. Tenis topu torbalarıyla getirttim dolarları. 30 milyon dolar cebimden verdim, tek kuruşunu istemedim; almam da. Kimseye de borç bırakmam. Durun daha ölmedim. Buradayım.

"HEPSİ PALAVRA"
- Hepsi palavra... Yok Katar bankası falan. Stadın isim hakkı için bir Türk şirketiyle görüşmelerimiz var.
Sonra yeni transferlere ödenecek para ile gidenlerin getirisini tek tek anlatarak arada makul bir miktar kaldığını söyledi...
Hesap, Aziz Bey’in Fenerbahçe’ye cebinden verdiğinden daha azdı.
Yazmıyorum, çünkü yakında kendisi açıklayacak.
Lakin, benim asıl merakım Şükrü Saracoğlu adının ne olacağıydı?

"ASLA SİLMEYECEĞİZ ŞÜKRÜ SARACOĞLU'NUN ADINI"
- Asla silmeyeceğiz Şükrü Saracoğlu’nun adını. Ben yazdım o ismi. O zamana kadar Fenerbahçe tarihine meraklı olanlar dışında kimse hatırlamıyordu bile rahmetli başkanı. Siler miyim? Ancak, önüne veya ardına sponsorun adını koyabiliriz.
Açık söyleyeyim; “çevir kazı yanmasın” gibi geldi bana!
“Silmeyelim, ekleyelim” mantığı ile yürümez bu işler.


Bunları da Beğenebilirsiniz