« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım geçici olarak görevden uzaklaştırıldı

5. Asliye Hukuk Mahkemesi, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu ile Şekip Mosturoğlu'nun geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İŞTE MAHKEME KARARININ TAM METNİ - Hürriyet ÖZEL

Fenerbahçe Eski Asbaşkanı ve Yüksek Divan Kurulu Üyesi Recep Özcan, Şike Davası kararını gerekçe göstererek Başkan Aziz  Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu’nun tüzük gereği görevden alınarak, yerlerine kayyum atanması için dava açmıştı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun geçici olarak uzaklaştırma kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM

Davayı karara bağlayan mahkeme, temyiz yolunun açık olmasından ötürü kayyum talebini reddetti ancak her üç ismin de geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.  

ERSAN ŞEN (İLHAN EKŞİOĞLU'NUN AVUKATI)

"Bu dava birkaç hafta önce yapılan bireysel başvuruydu. Üyeliğin askıya alınması değil, bu bir tedbir kararı ve tedbiren görevden alınmasına karar verilmiş. Karar tedbir kararı olsa da ağır bir karar. İnfazı gerçekleşen değil itiraza açık bir karar bu. O yüzden tabiki itiraz edeceğiz. Tedbiren de olsa görevden uzaklaştırma doğru değil."

BAŞKANLIĞI ASKIYA ALINDI

Aziz Yıldırım'ın başkanlığı, mahkeme 'tersi bir kararla sonuçlanıncaya kadar' askıya alındı. Bu sürede imza ve temsil yetkisi yok. Aynı şey yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu için de geçerli.

FENERBAHÇE KULÜBÜ'NDEN AÇIKLAMA

Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına dair verdiği karara Sarı-Lacivertli yönetimden ilk tepki geldi.  KAP'a bildirilen yazıda şöyle denildi: "Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım hakkında bir mahkemenin kararına ilişkin bazı medya kaynaklarında haberler yer almaktadır. Konuya ilişkin olarak henüz tarafımıza ulaşan resmi bir tebligat bulunmamaktadır."

O DAVAYI KİM AÇTI? 

MAHKEMEYE BU DİLEKÇE İLE BAŞVURMUŞTU:

Hürriyet


          

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz