« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım: Federasyon ve Ali Aydın açıklama yapsın

Aziz Yıldırım, G.Saray-Beşiktaş derbisiyle birlikte artık olayların yeni bir noktaya geldiğini belirterek, "Burada F.Bahçe ve Trabzonspor mağdur olmuştur. Devleti, sporla ilgili birimlerini ve federasyonu göreve çağırıyorum. Ali Aydın bu hataları neden yaptığını, eğer bu hataları kendisine yaptıranlar varsa bunları açıklasın. Federasyon kalan 6 maç için garanti versin" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"HAKEM HATA YAPMIŞTIR DEDİK"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, önceki gün oynanan G.Saray-Beşiktaş derbisinde yaşananlarla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, bugüne kadar  maçlarda yapılan hataları hep hakem hatası olarak değerlendirdiklerini belirterek, "Ancak eğer bu yapılan hatalarda kasıt varsa, olaylar tehlikeli boyutlara geçmiştir" diye konuştu.

HERKES İÇİN ADALET

Bugüne kadar hep adalet istediklerini belirten Yıldırım, "Sadece kendimiz için değil herkes için adalet istedik. Bu düşüncemizi de her platformda dile getirdik. Toplumsal barışı, spor barışını sağlamak için bize düşen görevi her zaman yerine getirdik" dedi.

"BU HATALARI NEDEN YAPIYOR AÇIKLASIN"

Hakem Ali Aydın'ın geçmişte bizim maçlarda ve daha önce yapılan hataları, hep hakem hatası olarak değerlendirdiklerini vurgulayan Yıldırım, "Ancak derbi karşılaşmasında, Ali Aydın, hiç olmayacak pozisyonlarda penaltı çalmış ve daha da önemlisi maç boyunca devam eden küfür için herhangi bir şey yapmamıştır. Ali Aydın bu hataları neden yaptığını açıklamalı. Eğer bu hataları kendisine yaptıranlar varsa bunları açıklasın. Aksi halde Türk futbolu ve olaylar kötüye gidiyor." dedi.

"RAHATSIZ EDİCİ"

Bu durumun kendisini fazlasıyla rahatsız ettğini söyleyen Aziz Yıldırım, "Bu derbi maçıyla birlikte yeni bir noktaya gelinmiştir. Açıklama yapası gereken sorumluların hiçbirisi konuşmamıştır ve beni rahatsız eden budur.  Burada hadise Beşiktaş'ın Galatasaray'ı yenmesi değil; yener yenilir, bu gayet doğal. Asıl rahatsız edici olan ise işin içinde oyunlar varmış gibi gelmesi" dedi.

"FEDERASYON GARANTİ VERSİN"

Burada sorumluluğun federasyona ait olduğunu söyleyen Yıldırım, "Burada yapılacak sey şudur: Sorumluluk federasyondadır. Futbol Federasyonu Başkanı ortaya çıkıp kalan 6 haftanın güvencesini bize vermesi gerekir. Biz kalan 6 maçın nasıl geçeceğini bilmiyor ve endişe duyuyoruz. Elazığ maçındaki ve bu maçtaki hakem hataları, bizi bundan sonra yapılacak maçlara da dışarıdan etki edileceği yolunda ciddi olarak düşündürüyor" şeklinde konuştu.

Yıldırım, "Beşiktaş Menajeri ve yöneticisi, bizi İnönü Stadı'nda yeneceklerini, o maça kadar da Fenerbahçe'nin 1 maç kaybedeceğini söylüyor. Tüm bunlar bizi şüpheye itiyor. Federasyon başkanının çıkıp garanti vermesi gerekiyor. Geçen hafta dışarı çıkan bir toptan gol yedik. Adana'da haksızlık yapıldı, ama sesimizi çıkarmadık. Ancak bu son olay bazı şeyleri uyarmamız gerektiğini ortaya çıkardı. Başta federasyon olmak üzere, devletin de bu konuya el atmasını bekliyoruz. Beşiktaş ile yaptığımız maçta rakibimiz hakem Serdar Tatlı ile ilgili olarak  şaibe imasında bulundu. Bizim Bursaspor ile yaptığımız maç öncesinde teşvik primi söylentisi oldu. Haklarımızı hiçbir zaman yedirmeyiz ve hakkımızı savunacağız.'' dedi.

"KALAN MAÇLARI KAZANACAĞIZ"
   
Yıldırım, son 6 maçta dış etkenlerin devreye girmemesi için uyarıda bulunmak amacıyla bu toplantıyı düzenlediğini anlatarak, ''Eğer dış etkenler olmazsa son 6 maçımızı da kazanırız. Beşiktaş'ı İnönü Stadı'nda yeneceğimize ve 6 maçı da kazanacağımıza inanıyoruz. Çünkü takımımıza güveniyoruz. Devletin en alt kadamesinden en üst kademesine kadar herkesin son 6 haftada görevini yerine getirmesini bekliyoruz'' diye konuştu.

"BİZ KAYBETTİK PUAN FARKI OLUŞTU"
   
Fenerbahçe'nin sezon başında yeni bir kadro oluşturduğunu, ligin ilk yarısındaki Bursaspor maçında hakem hataları nedeniyle 2 puan, Akçaabat Sebatspor ve Samsunspor maçlarında da kötü oynayarak 5 puan olmak üzere toplam 7 puan yitirdiğini ifade eden Yıldırım, ''Beşiktaş ile ilk yarı sonundaki puan farkı da bundan oluştu. Rakibimiz normal puanlarını kazandı. Şimdi biz iyi oynuyoruz, onlar ise satmış oldukları oyuncular nedeniyle sıkıntı yaşıyor'' diye konuştu.

Yıldırım, Fenerbahçe'nin emeğiyle aradaki puan farkını kapadığını ve liderliğe yükseldiğini vurgulayarak, kalan 6 maçlarında da hata yapmadan şampiyonluğa ulaşmak istediklerini söyledi.

"ALİ AYDIN DIŞINDA HERKES"
   
Yıldırım, bir gazetecinin ''Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi büyük önem taşıyor, bu maçta hangi hakemin görevlendirilmesini arzu edersiniz?'' sorusuna, ''Biz hakem seçimi konusunda bugüne dek bir şey söylemedik, Ali Aydın dışında herkese evet deriz'' yanıtını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz