Aziz Yıldırım boşandı

07 Nisan 2010 - 09:00Son Güncelleme : 07 Nisan 2010 - 16:00

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 30 yıllık eşi Yıldız Yıldırım'dan resmen boşandı. Boşanma kararına göre Yıldırım, eşine 5 milyon dolar tazminat ve aylık 25 bin dolar nafaka verecek. Bu boşanma Türkiye'nin en pahalı boşanmaları arasına girdi.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, Beykoz Aile Mahkemesi'ne avukatı Umur Yaşar aracılığıyla  başvuran Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, eşi Yıldız Yıldırım'a şiddetli geçimsizlik nedeniyle dava açtı. Yıldırım çiftinin boşanma davası geçtiğimiz çarşamba günü Beykoz Aile Mahkemesi'nde görüldü.

ÇABALAR YETMEDİ

Davaya Aziz Yıldırım'ın avukatı Umur Yaşar ve Yıldız Yıldırım'ın avukatı Kezban Hatemi katıldı. Mahkeme, 30 yıllık evliliği tek celsede bitirerek çiftin boşanma kararını verdi. Ayrıca Aziz Yıldırım'ın, Yıldız Yıldırım'a aylık 25 bin Dolar nafaka ve yaklaşık 5 milyon Dolartazminat ödemesine karar verildi.

Son bir yıldır çiftin yaşadığı sorunlar nedeniyle Aziz Yıldırım'ın evi terk ettiği ileri sürülmüştü. Yakın dostlarının uzun süredir Yıldırım çiftinin arasını yapmaya çalıştığı ancak bu çabaların bir sonuç vermemesi üzerine Yıldırım'ın boşanma davasına karar verdiği iddia edildi.

YALANLAMIŞTI

Daha önce de bir dergi, Yıldırım’ın, eşi Yıldız Yıldırım’la ciddi sorunlar yaşadığını yazmıştı. Bunun üzerine kulübün internet sitesinden şöyle bir açıklama yapılmıştı: “Haber içeriği tümü ile gerçek dışı ve hayal Ürünüdür. Yıldız-Aziz Yıldırım çifti boşanmak için mahkemeye başvurmadıkları gibi, derginin iddialarının tersine mutlu bir yaşantı sürmektedirler. Derginin doğrulatma ihtiyacı bile duymadan, insanların ailevi yaşantısını hayal ürünü senaryolarla spekülasyon konusu yapması basın etiğine aykırıdır ve sadece reyting amaçlıdır. Sorumluları hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 82 Yorum }
 • Alen KIRAN 7.4.2010 21:43:57
  Tabii üzücü böyle şeyleri duymak ama herşeyde hayır vardır,hiçbir mantıklı insan evliliğini bitirmek istemez fakat bitiyorsa,aynı mantıklı insaların bildiği birşey vardırki bunu uygun görüyorlardır,demekki böylesi onlar için daha iyi saygı duymak lazım. İnşallah bu ayrılıklar daha artmaz azalır.
 • Haluk ESERCAN 7.4.2010 19:52:21
  Desenize yakinda Brezilyali bir yenge gelir fenerlilere .....
 • Abbas Aziz 7.4.2010 19:22:30
  Eşi kurtuldu birde spor camiası kurtulsa ne güzel olur
 • ingiltere den 1 turk 7.4.2010 18:45:11
  bu kadar para ile bu kadin baskanimizin basini agritmaya devam eder
 • BARIS SENOL 7.4.2010 17:32:20
  Cok merak ediyorum acaba gercekten mahkeme 5 milyon dolar mi dedi. cunku benim enson bildigim kadariyla Turkiye Cumhuriyetinin para birimi Turk Lirasiydi.
 • selman tarkan sarıoğlu 7.4.2010 16:49:55
  HOPPALA!!!!!!!!! OLMADI SAYIN BAŞKANIM OLMADI!!!!!!!!!!<br>BİR FENERBAHÇELİ VE DÜZCELİ OLARAK YAKIŞTIRAMADIM ENİŞTEMİZ YANLIŞ YAPTI!!!!!!!!!!!!!!
Sayfa Başı
Haberlerezgi sertel kimdirOzan Çobanoğlumevlid kandilimevlid kandili ne zamanmevlid kandili hangü günrebiülevvel ayırebiülevvel ayı önemi