GeriFutbol Aziz Yıldırım 365 gün sonra serbest kaldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  87
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aziz Yıldırım 365 gün sonra serbest kaldı

Aziz Yıldırım 365 gün sonra serbest kaldı
refid:20897860 ilişkili resim dosyası

Fenerbahçe taraftarları, Başkan Aziz Yıldırım ve Asbaşkan İlhan Ekşioğlu hakkında tahliye kararı verilmesinden sonra Metris Cezaevi'ne akın etti... Taraftarlar Yıldırım'ı beklerken kurban kesti. Aziz Yıldırım, bindiği bir aracın üzerinden taraftarları selamlarken, yorgun olduğu gözlemlendi.

BİR YIL ÖNCE BİR YIL SONRA

“Futbolda Şike” davasında tahliyesine karar verilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, işlemlerinin ardından Metris Cezaevi'nden salıverildi. Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “Futbolda şike” davası kapsamında yargılanan, “örgüt kurmak”, “şike yapmak ve teşvik primi vermek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve “tutuklulukta geçen süreleri gözetilerek” tahliye edilen Yıldırım, işlemlerin yapılması için İstanbul Adalet Sarayı'ndan Metris Cezaevi'ne getirildi.

TARAFTARLARDA AZİZ YILDIRIM BAYRAMI /FOTO GALERİ

Yıldırım, Metris Cezaevi'nde yaklaşık 2 saat süren işlemlerin ardından serbest bırakıldı. Cezaevi önünde bekleyen sarı-lacivertli taraftarlar, 358 gün sonra cezaevinden çıkan başkanlarını coşkulu bir şekilde karşıladı. Aziz Yıldırım, cezaevinden aracın tepe penceresinden dışarı çıkarak, taraftarları selamladı. Taraftarlar, bu sırada meşaleler yakıp, Aziz Yıldırım'a dokunmak için adeta birbirleriyle yarıştı. Fenerbahçeliler, tezahüratlarla başkanlarını desteklerken, Aziz Yıldırım da el sallayarak taraftarlara karşılık verdi. Yıldırım, ayrıca kendisine verilen atkı, forma ve Türk Bayrağı'nı boynuna doladı. Başkan Yıldırım'ın tahliyesi sırasında Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, eski yönetici Ali Koç da Metris Cezaevi'nde hazır bulundu. Yoğun ilgiden dolayı Yıldırım'ı taşıyan araç cezaevinden ayrılmakta zorluk çekerken, Aziz Yıldırım yaklaşık yarım saatte cezaevi önünden ayrılabildi.

Bu arada Aziz Yıldırım'ın ardından Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu da cezaevinden salıverildi.

EVİNE GİTTİ

Tahliye edilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım evine ulaştı. Metris Cezaevi'nden çıktıktan sonra Kanlıca'daki evine giden Aziz Yıldırım'ın aracı 16.45 gibi evine giriş yaptı. Araç evin bahçesine girdikten sonra korumalar demir kapıyı kapattı. Dışarıda az sayıda taraftar sloganlarla Aziz Yıldırım'a desteği sürdürdü.

İLK ZİYARETÇİSİ RIDVAN DİLMEN OLDU

Aziz Yıldırım'ı ziyarete gelen ilk isim Rıdvan Dilmen oldu. Spor yorumcusu Dilmen, Aziz Yıldırım'ın evine giderek geçmiş olsun dileklerini iletti.

GERGİN ANLAR YAŞANDI

Aziz Yıldırım'ın salıverilmesi öncesinde Metris Cezaevi önünde gergin anlar yaşandı. Kalabalığın içinden bir taraftarın attığı maytap, cezaevi önündeki bir polis memurunun yüzüne geldi. Emniyet mensubu, yüzünden hafif şekilde yaralanırken, tedavisi için cezaevine götürüldü. Bu arada taraftarlar, cezaevinin önündeki yoldan geçen sivil araçta bulunan Trabzonspor atkısı nedeniyle bir kez daha gerginlik yaşadı. Sarı-lacivertliler, bu aracı tekmelerken, içinde bulunan atkıyı alarak yaktı.

365. GÜN NEFES NEFESE

Hürriyet METRİS'TEN ÇIKTI TRAFİĞİ
KİLİTLEDİ - WEB TV

Hürriyet AZİZ YILDIRIM METRİS CEZAEVİ'NDEN BÖYLE ÇIKTI - WEB TV

KİM NE KADAR CEZA ALDI

İŞTE ŞİKE KARARININ TAM METNİ

TARAFTAR METRİS'TE AZİZ YILDIRIM'I BÖYLE KARŞILADI - WEB TV

ŞİMDİ NE OLACAK?

UEFA ŞİMDİ NE YAPACAK?

Hürriyet KARAR DOĞRU MU YANLIŞ MI? / ANKET

365 GÜNDE 3 TEMMUZ SÜRECİ

TAHLİYE KARARINA ÜNLÜLER NE DEDİ

Yorumları Göster
Yorumları Gizle