« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Yıldırım 2 dakikada 7 milyon TL'yi reddetti

Fenerbahçeli Emenike ve Sow'un menajerleri toplam 25 milyon Euro'luk teklifle geldi. Ancak başkan Aziz Yıldırım hangi takımların talip olduğunu bile sormadan, “Hayır” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Akşam Gazetesi'nin Fenerbahçe yazarı Alaettin Metin, sarı lacivertli kulüpteki transfer hareketliliği konusunda çok önemli bir iddiada bulunarak, Emmanuel Emenike ve Moussa Sow'a astronomik teklifler geldiğini ifade etti. Alaettin Metin'in yazısı şöyle:

Kulüplerin mali sıkıntı yaşadığı günlerde Fenerbahçe’yi 1 milyon üye projesi ile yalnız Türkiye’de değil, Avrupa’da da en güçlü kulüp yapmak isteyen Başkan Aziz Yıldırım yeni yılda da Anadolu’yu karış karış dolaşacak. 50 binin üzerinde yeni üyelerin formlarını imzaladığı konuşuluyor. Bir o kadar da fotoğraf çektirdiğin ben gördüm. İki gün önce de 228 bin kişiye kendi sesi ile gönderdiği yeni yıl mesajında, kulübe üye olmaya davet etti.

KONUK EVLERİNDE SONA DOĞRU
Yeni yılda ilk hedefi Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Anamur’a birer Fenerbahçe konuk evi yapmak.. Bunun için arsalar bulundu, projeler çizildi.. İş temel atmaya geldi.
Peki futbol takımı ne olacak!
Dün konuştum. Acılar çeken, ama sonunda kendisine ve Fenerbahçe’ye yapılanın kumpas olduğu ortaya çıkan gelişmelerden sonra üyelikte de patlama olmuş. Yeni üyelerin yüzde 43'ü de 10 bin lira vererek ilk kongre de oy kullanmak istiyormuş.

Aziz Yıldırım 2 dakikada 7 milyon TLyi reddetti

BEN VERDİĞİM SÖZÜ TUTARIM
Takımın da şampiyon olacağına inanıyor. Nedeni de “Geçen sene şampiyon olan kadronun güçlü” olduğuna inanması... Sezon başında Diego’nun dışında transfer yapmadığı vakit, kulüplerin mali yönden sıkıntılı olduğunu söylemesi ve futbolculara “Sizlere hep inandım, güvendim. Ben verdiğim sözü tutarım” demesi.

OCAK’TA NE SATAR NE DE ALIR
Transfer mi!
Devre arası transferine pek inananlardan değilim. Ne oyuncu satar, ne de alır. Geçenlerde Emenike’ye 10 milyon Euro verildiğini ancak vermediğini açıklamıştı. Bir başka transfer haberi daha duydum. Sow için de 15 milyon Euro teklif edilmiş..
25 milyon Euro'luk (yaklaşık 70 milyon TL) iki transferi iki dakika da reddetmiş.
Daha da ilginci var... İki futbolcunun menajerleri bu teklifi yaparken, sözlerini yarıda kesmiş, “Satmam kardeşim.. Ben Emenike’ye de Sow’a da güveniyorum..” demiş..

OYUNCULARA DA ANLATMIŞ
Merak ettim. Bu iki futbolcuya teklifler hangi kulüplerden gelmiş. O kadar kesin konuşmuş ki, onu bile merak edip, sormamış..
Neden mi
Çok basit. İkisine de güvenmek. Hem karakterlerine hem de oyunculuklarına. Ligin ikinci yarısında iki futbolcunun Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna büyük katkısı olacağına inanıyor. Onlara da bunu anlatmış.


Bunları da Beğenebilirsiniz