Eğitim Haberleri

  Aziz Sancar’ın projesi Bülent Ecevit Üniversitesi’nde başlıyor

  DHA
  05.04.2016 - 17:03 | Son Güncelleme:

  Nobel Kimya Ödülü sahibi bilim adamı Aziz Sancar’ın başlattığı kız çocukların eğitimine destek projesi ’STEM Kampları’ (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Bülent Ecevit Üniversitesi’nde başlıyor.

  Prof. Dr. Aziz Sancar, ilköğretim 6’ıncı sınıf öğrencisi kızların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dalında daha başarılı olması için ‘STEM Kampları’ projesini başlattı. Türkiye’de 7 ilde 6’ncı sınıfta okuyan 700 kız öğrencinin dahil olacağı eğitim projesinin Türkiye’nin farklı illerindeki üniversitelerde gerçekleşerek Mayıs’ta sona ereceği belirtildi.

  2’şer günlük programlardan oluşan projenin ilki Bülent Ecevit Üniversitesi’nde gerçekleşecek. Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, özellikle kız çocuklarının eğitimi, ülke kalkınması açısından daha fazla önem arz ettiğini söyledi. Üniversite olarak kız çocuklarının eğitimi ve kadına yönelik araştırmalar konusunda pek çok çalışma yürüttüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Özer, şöyle konuştu:

  "Prof. Dr. Aziz Sancar’ın başlattığı Kız Çocukları İçin STEM Kampları projesinin ilk programının üniversitemizde yapılması çok önemli. BEÜ’de 8 Nisan Cuma günü, ’Kız Çocuklarının Eğitimi için STEM’in Önemi ve Sürdürülebilir Kalkınmaya Etkileri’ konulu panel ile başlayıp 2 gün sürecek. Böyle önemli bir konu üzerinde yapılacak olan bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz."

   

   

   

   

   

  Etiketler: kız öğrenci
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı