« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aziz Kocaoğlu'na "stat davalarını geri çek" çağrısı

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, kente yapılması planlanan iki stadın İzmir Büyükşehir Belediyesinin açtığı davalar nedeniyle yapılamadığını belirterek, Başkan Aziz Kocaoğlu'na davaların geri çekilmesi çağrısında bulundu.

AA
SON GÜNCELLEME

Sürekli, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin İzmir için her şeyi yaptığını ve yapmayı sürdüreceğini, Kocaoğlu'na da her türlü desteğin verilmeye devam ettiğini belirtti. 

Hükümetin bu kadar desteğine rağmen yerel idarenin bazı üzücü şeyler yaptığını kaydeden Sürekli, Karşıyaka ve Göztepe spor kulüpleri için yapmaya çalıştıkları stadlarla ilgili engellemelerle karşı karşıya kaldıklarını, İzmir Büyükşehir Belediyesinin açtığı dava sonucunda projelerin şu anda durdurulduğunu ifade etti.

Sürekli, açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"İnşallah hukuk kararını verecek, bu stat yapılacak. Göztepe Stadı da yapılacak. Karşıyaka Spor Kulübü bu stadın yapılmamasından dolayı şu anda düşme hattında. İnşallah düşmez. Düşerse de Karşıyaka Spor Kulübü bir düşer bin çıkar.

Taraftarlarını, yöneticilerini, futbolcularını kümede kalmak için yaptıkları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum, her zaman onların yanındayız. Ancak bu stat zamanında yapılsaydı, bu sıkıntılar yaşanmazdı. Karşıyaka Spor Kulübüne yılda 5 milyon dolar gelir ticari üniteleriyle gelecekti. Ancak yerel yönetim engelledi.

Aziz Kocaoğluna stat davalarını geri çek çağrısı

"BİR EFELİK YAPIN, MAHKEMELERİNİZİ GERİ ÇEKİN"
Yerel yöneticilerden istirham ediyorum. Lütfen yanlış hareket etmeyi bırakın, projelerimize destek verin. Engellemeyin, statları yapalım. Statlarla ilgili hukuk kararını verecek ama kararını vermeden önce siz çıkın, bir efelik yapın, şu mahkemelerinizi geri çekin. Hukuk kararını verecek ama ben mahkemeleri geri çekiyorum deyin.

Sayın Aziz Kocaoğlu size hitap ediyorum. Statlarla ilgili mahkemeleri geri çekin. Biz nasıl sizle işbirliği halinde çalışıyoruz, sizde aynı şekilde davranın. İzmir’e Karşıyaka’ya Türkiye’ye hizmet edelim. Bizim amacımız hizmet, başka amacımız yok."


Bunları da Beğenebilirsiniz